W jaki sposób zachować anonimowość w sieci internetowej?

Posted on 20/01/2020 1:12pm

Z każdej strony otaczają nas treści reklamowe. Przyzwyczajeni jesteśmy do klasycznych billboardów oraz broszur tak bardzo, iż przechodzimy obojętnie nieopodal nich. Rzecz jasna nie znaczy to, iż nie mają one na nas wpływu, jednak jest on z pewnością mniej silny aniżeli wpływ reklamy multimedialnej w internecie. Przewaga tych drugich polega nie tylko na większym wachlarzu opcji. Pozwala też na personalizację przekazu. Używając internetu zostawiamy po sobie niemało informacji, częstokroć całkowicie nieświadomie.


wyszukiwarka
Author: Descrier
Source: http://www.flickr.com
Wyszukiwarki a także portale internetowe gromadzą dane o naszej aktywności. Dane te są wykorzystywane przez agencje reklamowe, dzięki czemu mogą one kierować do nas o wiele bardziej efektywną promocję. Nie jest to jednak wyłączny sposób w jaki dane podmiotowe mogą być użytkowane. Sporządzenie profili psychologicznych klientów jest jednym z narzędzi które proponują tzw. metody prognozowania podaży .http://www.alterweb.pl/umiałym językiem, próbują one przewidzieć popyt na usługi albo produkty analizując zachowania nabywców, bądź poszukiwane przez nich informacje. Nierzadko więc mamy odczucie że jesteśmy śledzeni w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się namyślać jak zablokować niepożądaną witrynę z 300 reklamami auta bądź innego artykułu, którego w danej chwili nie potrzebujemy. Sposobów na to jest parę. Najbardziej popularne przeglądarki proponują nam dodatki gwarantujące pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac strone intJak zablokowac strone internetowałączenie w naszej wyszukiwarce opcji tak zwanego blokowania wyskakujących okienek.


przykładowa strona internetowa
Author: Adriel Hampton
Source: http://www.flickr.com
Możemy w stosunkowo nieskomplikowany sposób "przyuczyć" przeglądarkę jakie treści może przepuścić a których nie. To rozwiązanie jednak nie anuluje problemu monitorowania nas w internecie, zmniejsza tylko skutki tego działania. Czasem jednakże pragnęlibyśmy być bardziej anonimowi. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu serwisów pomagających zachować bezimienność. Najbardziej popularną z tych sieci jest Tor. Co to jest TOR ? Jest to sieć serwerów http://www.alterweb.pl/-siec-tor-najwiekszy-czarny-rynek-czy-przyszlosc-internetuniemożliwym jest rozpoznanie prawdziwej tożsamości użytkownika. Dane przesyłane są od komputera eksploatatora do serwera, w którym informacje identyfikacyjne są losowo zmieniane i wysyłane na następny serwer w którym znowu są zmieniane.

Tags: Internet, reklama, przeglądarka, anonimowość