W jaki sposób będzie wyglądała branża SEO oraz SEM w 2016 roku?

Posted on 22/06/2018 7:03am

Każdego roku branżę SEO oraz SEM czeka jakaś rewolucja powiązana z pracą nad promocją serwisów. Większość rynku nadzoruje jedna jednostka, a więc to od niej zależy jak będzie wyglądać pozycjonowanie stron lub warunki działania reklam kontekstowych. W tak prężnie zmieniającej się branży którą jest marketing internetowy niepomiernie ważne jest, by na bieżąco monitorować co czyni internetowy kolos - Google. Należy pamiętać, iż tutaj chodzi nie wyłącznie o biznes agencji, lecz także klientów, których strony internetowe lub sklepy są pozycjonowane. Nierzadko ich dochód w dużej mierze bazuje tylko na klientach pozyskanych dzięki stronie internetowej.


strona internetowa www
Z jakiej przyczyny przeglądarki przekształcają swoje algorytmy? Pilnie strzeżone oraz poddawane ciągłym zmianom – takie są algorytmy pionierskich firm. Za każdą modernizacją kryje się chęć prezentowania jak najbardziej dopasowanych do spytania eksploatatora wyników. Pierwsze rezultaty mają w pełni usatysfakcjonować użytkownika, w przeciwnym przypadku straci on zaufanie do danej wyszukiwarki. Kto stoi w miejscu, cofa się dlatego wyłącznie efektywne strategie pozycjonowania stron zagwarantują utrzymanie dotychczasowych wyników i pozwolą na stopniowe wzrosty - klik. Jednym z kierunków widocznym od kilku lat jest mobile a także lokalne SEO. Te dwa trendy wymagają od właścicieli stron jeszcze lepszej optymalizacji jak też adaptacji do nowych standardów. Jedynie dostosowane mobilnie strony internetowe mogą liczyć na dobrą widzialność w efektach szukania na komórkach.

Z kolei, jeśli chcemy być dobrze widoczni w naszej najbliższej okolicy powinniśmy zadbać o dobrą semantykę witryny. Wyszukiwarka powinna mieć silne znaki świadczące o tym, że konkretna firma jest z konkretnego miasta jak też działa na nim. Wyszukiwarki przez cały czas zbierają dane z Internetu przeszukując strony w poszukiwaniu nowych odsyłaczy. Na bazie zebranych informacji tworzony jest indeks, jaki po analizie przedstawiany jest w postaci rankingów. Wszystko to dzieje się w czasie faktycznym. Tak więc jeden pozyskany link, może mieć istotny wpływ na to jak będzie zauważalna strona w kolejnym tygodniu na te samo zapytanie.

Więcej: www.primeo.pl

Są jednakże okresowo wypuszczane aktualizacje, które potrafią uczynić naprawdę spore przetasowanie w prezentowanych wynikach wyszukiwania. Ciekawe są też imienia poszczególnych aktualizacji: Panda, Koliber oraz Pingwin.

Tags: informacje, strony internetowe, algorytmy