Zestaw komputerowy dla prawdziwego gracza - wybór dobrej klawiatury lub słuchawek

Posted on 12/11/2019 7:12am

Wybierając komputer dla gracza, z pewnością musimy zwrócić uwagę na mnogość istotnych rzeczy. Taki komputer na pewno winien być bardziej wydajny, posiadać zintegrowaną kartę graficzną i odpowiedni procesor. Aczkolwiek wybór peceta to jeszcze nie wszystko. W czasie gier korzystamy bowiem też ze myszki komputerowej, słuchawek i naturalnie klawiatury. Posiadają one równie znaczącą funkcję co sam komputer, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem akcesoriów komputerowych.
Myszki do gier muszą być niezwykle czułe i reagować nawet na najmniejszy ruch. Nie mogą się zacinać bądź działać zbyt wolno, albowiem w wielu grach liczy się prędka reakcja. Muszą być odpowiednio wyważone, lekkie i pracować z wielką precyzją. Warto wybierać takie myszki, które charakteryzują się znacznymi parametrami technicznymi.
głosniki
Author: Sony
Source: Sony
Poniektórzy gracze posługują się klawiaturą z zawrotną wręcz szybkością. Klawiatura musi więc być bezwarunkowo działająca, jak np. te PC Store - klawiatury dla graczy. Wskazane jest wybrać taką, jaka na dodatek pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Niejedna klawiatura do gier ma również dodatkowe klawisze, które służą do makr-sekwencji poleceń. Powinno się wybierać klawiatury, które cechują się stosownym profilem, co powoduje, że trafienie w klawisze jest sporo prostsze. Takie klawiatury idealnie sprawdzą się podczas wielogodzinnych gier.


Odpowiednie słuchawki dla graczy zezwolą nam wspaniale wczuć się w grę, jakbyśmy sami w niej byli. Wyraźnie zaakcentowane dźwięki, przenikliwe basy i porządnie słyszalne głosy innych graczy to coś, co doceni każdy prawdziwy gracz. Kupując słuchawki do gier, pożądane byłoby więc zwrócić wielką uwagę na jakość dźwięku, oraz także zastosowany mikrofon. Tutaj mają ogromy wybór słuchawki dla gracza - Słuchawki powinny być też wygodne, by nie przeszkadzały nam w trakcie gier. Niewygodne, przesuwające i uciskające głowę słuchawki zdołają okazać się wielką przeszkodzą podczas gry, efektywnie nas rozpraszając. Pożądane byłoby wybierać takie, które bezproblemowo można dopasować do swoich potrzeb, na rynku odkryjemy multum takich modeli.

Tags: mikrofony, myszka, gry