Zamiana akumulatora to nie taka łatwa kwestia. Musimy pamiętać o wielu czynnikach, ażeby wszystko idealnie działało

Posted on 21/07/2018 7:19am

Wybieranie akumulatora o znacznej pojemności to bardzo ważna kwestia. Z jednej strony bowiem wpływa ona na osiągi i okres pracy modeli, z drugiej natomiast może się przyczynić do uszkodzenia elektroniki w modelu, zresztą sam akumulator jest w stanie błyskawicznie utracić swoje właściwości. To bardzo istotne, ażeby skutecznie dobrać najbardziej dopasowany pakiet, baterii czy akumulatora, ażeby nie mieć kłopotów w przyszłości.
akumulator modelarski
Najistotniejsze, ażeby cechował się on podobnym typem, czyli na przykład NiMh oraz napięciem jak akumulator (akumulator24.com.pl/akumulatory-exide.html) fabryczny, taki istotnie jak seryjnie zamontowany w naszym modelu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować akumulator o bardziej znacznym napięciu, lecz zależy to od specyfikacji obrotów i silnika określonego modelu. Kolejny bardzo istotny parametr to pojemność. Najprościej rzecz ujmując, im bardziej znaczna pojemność tym dłuższy czas pracy modelu. Trzeba jednakowoż mieć na uwadze, iż pakiety o większej pojemności mają bardziej znaczną wydajnością prądową, a dzięki tym właściwościom zabawa modelem może się dosyć przedłużyć.Nie ma jednak tak wspaniale, ponieważ z powodu bardziej intensywnej pracy może dojść do przegrzania silnika albo regulatora. A dzieje się tak że zostały one wybrane przez producenta, w ten sposób, żeby działały sprawnie, przykładowo akumulator (http://www.akumulator24.com.pl/) rc o oryginalnej pojemności. Zawsze należy także zwrócić uwagę na wymiary, bo większa pojemność to raczej bardziej znaczne wymiary, co w efekcie może sprawić, iż pakiet będzie za duży do naszego modelu. Jeśli mowa o modelach latających, to równie ważna jest waga produktu - zobacz akumulatory modelarskie. Oczywiście, w tej sytuacji ważne znaczenie ma wyważenie samolotu lub helikoptera a także jego środek ciężkości. Następna istotna kwestia to prąd rozładowania definiowany w jednostkach (C).

To istotne, nigdy nie należy montować pakietów o prądzie rozładowania mniejszej mocy niż prąd rozładowania akumulatora fabrycznego. Pamiętajmy bowiem, że za niski prąd rozładowania może mieć wpływ na uszkodzenie elektroniki modeli, z pewnością więc doprowadzić do zepsucia akumulatora. I ostatnia uwaga na koniec. Jeśli kupimy nowy akumulator modelarski odmiennego typu niż oryginalny, o całkowicie innym napięciu czy nawet pojemność, to na pewno należy pamiętać o ładowarce. Zamiana akumulatora bowiem może się wiązać z koniecznością zamiany ładowarki.

Tags: akumulator, Silnik, modelarstwo