Z jakiej przyczyny smartfony uzyskują coraz większe powodzenie

Posted on 06/10/2022 7:14am

Smartfony od pewnego czasu szturmem zaczęły zdobywać rynek komórkowych telefonów, bardzo szybko wypierając tradycyjne modele z klawiaturą. Już chwilę temu sprzedaż smartfonów przewyższyła sprzedaż klasycznych aparatów i różnica bez przerwy się powiększa. Z rynku zniknęli producenci kojarzeni dotychczas z solidnymi telefonami, a na ich miejsce wskoczyły firmy, które zdecydowały się postawić na nowoczesność w postaci coraz bardziej wydajnych i mocnych smartfonów.

Biały smartfon
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
O ile tradycyjne urządzenia posiadały nieduże rozmiary, to w smarftonach można zauważyć pęd ku coraz większym wyświetlaczom. Przez to smartfony które coraz więcej ludzi ma w kieszeni stały się mobilnymi centrami zabawy i rozrywki, w których sama funkcja prowadzenia rozmów zepchnięta została na dalszy plan. Bardzo dobrze w ten trend wpisuje się firma LG, kilka jej modeli z wyższej półki posiada coraz bardziej wyśrubowane funkcjonalności i powiększającą się przekątną ekranu, przez co nawet bardzo wybredni użytkownicy mają w czym wybierać.

Blisko trzynaście centymetrów przekątnej ekranu robi wrażenie, zwłaszcza jeśli ekran został zrobiony w technologii IPS HD. Tak mocne parametry posiada , całość dopełnia wydajny procesor, osiem giga wewnętrznej pamięci i takiej samej rozdzielności aparat cyfrowy. Na wydajnym androidzie telefon komórkowy ten bardzo dobrze nadaje się do multimedialnych rozwiązań, takich tak oglądanie filmów czy gry. Jeśli ekran o takiej wielkości będzie zbyt mały, to XXXlg g2 16gb bialy może zaproponować o pół cala większy.

W tym modelu dwukrotnie powiększono dostępną pamięć, także aparat zyskał sporo na rozdzielczości, tak więc praktycznie wszystko co bardzo dobrze prezentowało się na małym kuzynie na tym będzie prezentować się jeszcze lepiej. Ten smartfon oprócz wydajnych układów został także doskonale zrobiony. W sprzedaży znajduje się wersja w kolorze białym, a jeżeli ktoś będzie wolał klasyczną barwę, to może zamówić . Rzecz jasna to nie koniec tego, co proponują producenci smarftonów, model lg g3 d855 16gb czarny proponuje jeszcze kilkanaście milimetrów wyświetlacza więcej niż poprzednicy. Taka wielkość jest już porównywalna z mniejszymi tabletami, być może najwygodniejsza nie będzie jeśli trzeba zadzwonić, lecz w zabawie z pewnością dobrze się sprawdza.Tags: wyświetlacz, Telefon komórkowy, aparat cyfrowy, smartfony