Wybieramy domowe kino

Posted on 19/07/2021 9:13am

Oglądanie filmów może dostarczyć dużych wrażeń - przenikające się z sobą brzmienie i obraz sprawiają, iż widzowie czują się, jakby byli w samym centrum akcji.


Przez całe lata istotnie stałych wrażeń dostarczało tylko kino - głównie za sprawą kolosalnych ekranów jak też głośników.


nagrania
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com


Jednak ten monopol został ostatnio przełamany - dzisiaj, dzięki domowemu kinu, na takie rezultaty można liczyć także odtwarzając filmy w domowym zaciszu. Wiedza tycząca się komponentów z których złożone jest kino domowe i co oznaczają zawiłe specyfikacje, pomoże w podjęciu decyzji, w jaki sposób przekształcić pokój dzienny w salę kinową.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy tego tematu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twoje wątpliwości.

PanoRAMiczny odbiornik telewizyjny w zestawieniu z odtwarzaczem DVD jak też głośniki przestrzennego dźwięku (surround) sprawią, że w domowym zaciszu będzie można będzie poczuć się niczym w kinowej sali. Trzeba przy tym pamiętać, że dobór pojedynczych składników domowego kina jest faktycznie duży, natomiast większe nie zawsze oznacza - lepsze.


Komplet kina domowego z prawdziwego zdarzenia składa się z trzech niezbytecznych składników: odtwarzacza DVD, ekranu a także głośników. Zadaniem kina domowego jest dostarczanie efektów analogicznych do kinowych. Odtwarzacz DVD w połączeniu z najnowszymi odbiornikami telewizyjnymi będą w stanie wytworzyć obrazy w dużej rozdzielczości, prawdziwie oddające tak wielkie wybuchy oraz najmniejsze z możliwych łez.
Wysokiej jakości głośniki przestrzennego dźwięku powodują, iż oglądając w filmie latający helikopter, prawie będziesz mógł poczuć, jak łopatki wirnika tną powietrze ponad twoją głową. Jeśli składniki domowego kina dobierze się poprawnie, wówczas pokój, w którym zainstalowany będzie tenże zestaw, przekształci się w autentyczną salę kinową.

Tags: dom, WD, telewizor, RAM