Wodoszczelny smartfon - jak wyselekcjonować?

Posted on 11/11/2019 7:28am

smartfon, w przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów komórkowych, jest delikatniejszy a więc prościej go uszkodzić.


Jednym z częstych powodów awarii inteligentnego przyrządu, oprócz upadku, jest zalanie wodą bądź dowolnym napitkiem.


Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


dom - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Warto więc poszukać słuchawki, w której wytwórca zapewnił stosowną osłonę podzespołom, skrytym w środku telefonu. Pozostaje zatem wątpliwość, jaki wodoodporny smartfon nabyć?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Kontrakcja jest jednoznaczna – tak. Szczególnie, kiedy telefon narażony jest na eksploatację w niepewnych warunkach. Wystarczy, że w domu są dzieci bądź eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych lokalizacjach. Najczęściej wodoszczelność idzie w parze z ponadprogramowymi elementami ochrony jak: wzmocniona Obudowa albo otrzymanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wskazanej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to w większości wypadków urządzenia odporne na wiele elementów zewnętrznych.
Chociaż taki telefon kosztuje więcej aniżeli zwyczajny telefon biurowy, to eksploatator ma pewność, iż może go bezpiecznie używać w deszcz czy kręcić filmiki w wodzie bez niezbędności kupowania specjalnego etui albo obudowy. Chcąc mieć pełne przekonanie, iż dany producent skonstruował wodoszczelny telefon, najłatwiej sprawdzić to w specyfikacji, w jakiej powinno znaleźć się oznakowanie IPxx.


Mając już smartfona, a potrzebując go uodpornić na szkodliwe działanie wody, możesz dokupić specjalne wodoodporne etui, futerał albo obudowę, jakie zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza przyrządu.

Tags: Obudowa, smartfon, miejsca