W jakiej okoliczności przydatna jest tzw. konwergencja różnych technologii?

Posted on 05/01/2022 7:32am

Czy wiesz, jak nazywa się dom lub pokój, w którym mieści się osprzęt wykorzystywany do magazynowania działającej infrastruktury komputerowej, czyli komputerów, sprzętów typu storage oraz infrastruktury sieciowej?
Jest to centrum danych, które zawiera bazę technologiczną, urządzenia i procedury zwiększające bezpieczeństwo i ciągłość działania serwerów, taką jaką jest: redundancja serwerów, elementów sieciowych oraz dysków, układy wentylacji czy ochrony przeciwpożarowej i weryfikację dostępu. Wszystkie znajdujące się tam urządzenia powinny spełniać najwyższe normy jakości, dlatego też nowoczesne data center powinno zapewniać sterowanie różnymi hiperwizoRAMi, złączenia z chmurą hybrydową oraz implementacją infrastruktury konwergentnej. Najistotniejszym kłopotem jest jak największe migrowanie urządzenia z indywidualnych miejsc do hubów data center. Osiągnięcie tego celu nie jest proste, jednak przydatna jest tu konwergencja różnych technologii. Wirtualizacja wprowadziła nowy styl wykorzystania serwerów, a obecnie wkracza w region pamięci masowych i pracy w sieci. Ponadto wykorzystywane są także cloud computing i opcje konwergencji zaplecza.


telefony
Author: Luca Viscardi
Source: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Author: Calvado
Source: Calvado


nowoczesne data center
Author: Emtec
Source: Emtec


Wspomnieć należy, że wirtualizacja serwera w centrach informacji jest obecnie dość często spotykaną, ale wirtualizacja sieci oraz pamięci masowej jeszcze jest na wstępnym etapie. Zamysł wirtualizacji pamięci jest analogiczny do zamysłu wirtualizacji serwera.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam do tego serwisu - tam odnajdziesz interesujące informacje, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

pamięć nie jest przypisywana do pojedynczych serwerów czy też nawet maszyn internetowych, właściwe rozwiązanie programistyczne generuje grupę zasobów pamięci i gwarantuje scentralizowane nią zarządzanie.
Z tego też powodu w efekcie przeróżne moduły związane z pamięcią mogą być prezentowane maszynie wirtualnej jako jednorodny zasób, eliminując potrzebę osobnego administrowania różnorakimi pamięciami dyskowymi.

Tags: pamięć, dysk, sprzęt, piec, RAM