W jaki sposób przygotować mobilną aplikację ? Na które cechy należy zwrócić uwagę?

Posted on 28/04/2021 9:19pm

Testowanie mobilnych aplikacji nie jest tym samym, co testowanie aplikacji internetowych. Różnice znajdziemy na praktycznie wszystkich poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na sprawdzaniu interakcji użytkowników, wiadomo bowiem, iż odmiennie wygląda sprawdzenie aplikacji bankowej, a zupełnie odmiennie aplikacji społecznościowej.


szkolenie testowania aplikacji mobilnych
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Wiele zależy też od grupy docelowej potencjalnych użytkowników.
sport
Author: moetaz attalla
Source: http://www.flickr.com


Ogromne znaczenie ma również platforma na której pracuje aplikacja, bo wpłynie to na metodę jej rozpowszechniania. Szczególnie obecnie znane są platformy takie jak Google Play oraz App Store testujemy.mobi/. W takim aspekcie zdarzają się różnorakie problemy, jak to, że żeby znaleźć wadę trzeba na początek ściągnąć i zainstalować najnowszą wersję programu przeznaczoną dla konkretnego sklepu i poczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona.

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz dodatkowo inny równie zajmujący pomocny portal (http://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/).

Niestety czasem trwa to nawet 3 tygodnie.


Szczególnie pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych polecam:, gdyż przez to prościej nam zrozumieć wszystkie najistotniejsze aspekty. Szczególnie istotne będzie, żeby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę na nie reagować. Bo pomyślmy sobie, iż użytkownik będzie miał z tym do czynienia i z pewnością nie będzie starał się znaleźć odpowiedzi, jeśli będzie to trudne. Zamiast tego usunie ją i zainstaluje nową innego producenta. Do nas już nigdy nie wróci.


Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w obsłudze, dzięki co będzie bardzo ceniona. Zawsze warto się też doskonalić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Tags: gra, Aplikacja, pomoc, dane