Telefon dla dziadka i babci - jaki kupić?

Posted on 28/05/2021 8:13am

Komórki z upływem lat zaprzestają być domeną młodych i "dorosłych". Coraz liczniejszą jak też coraz w wyższym stopniu wymagającą grupą klientów stają się osoby starsze.


Nie ma się czemu dziwić, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym tylko do pracy oraz rozrywki.
Umożliwia kontakt z krewnymi, natomiast w wielu pilnych przypadkach potrafi ocalić życie. Jaki musi być telefon dla seniora? Większość telefonów ma niewielkie guziki. W końcu producenci dążą do tego, aby urządzenie było stosunkowo małych rozmiarów, lecz miało przy okazji duży wyświetlacz. W efekcie literki są naprawdę malutkie. Czasami możemy nie zdawać sobie z tego sprawy.

Jeśli przypuszczasz, że ta notka może okazać się według Ciebie za krótka, to zamieszczony poniżej tekst na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź.

A co gdy taki telefon trafi w dłonie starszej osoby, której wzrok nie jest doskonały i która nie zna na pamięć układu klawiatury? Telefony dla seniora muszą zatem posiadać większe a także wyraziste przyciski, dodatkowo dobrze i jasno podświetlane. Samo wykonanie przycisków także nie będzie bez znaczenia. Z klawiszy powinno skorzystać się wygodnie i pewnie.


telefony dla seniora
Author: NEO24.pl


Wyświetlacz musi być przede wszystkim wyrazisty, a wszystkie wyświetlane na nim szczegóły powinny być świetnie widoczne. Rozmiar nie ma dużego znaczenia. Ważne, aby litery i cyfry nie były zbyt drobne. Widowiskowość, mnóstwo skrótów i wizualizacje to fragmenty całkiem zbyteczne. Interfejs musi być bezproblemowy i maksymalnie intuicyjny. Na głównym ekranie użytkownicy znaleźć mają jedynie najpotrzebniejsze detale.
Nauka obsługi telefonu nie dla każdego należy do przyjemności. Dla wielu ludzi może okazać się po prostu skomplikowana.

Jeżeli taka kwestia Cię absorbuje, to kliknij ten link, ponieważ bardzo podobne treści prezentuje właśnie ten artykuł (http://www.safespace.pl/kontakt/). On również jest ciekawy.

Obecnie wielu wytwórców ma w swej ofercie takie właśnie telefony.

Tags: klawiatury, producenci, element