Sprzęty szpiegowskie dla zwyczajnego użytkownika – długopis oraz zegarek z kamerą

Posted on 04/12/2017 10:18am

Kamery nie służą wyłącznie do tworzenia filmów, jakie są później emitowane w kinach nie mamy na myśli nawet kamery w telefonach komórkowych, kamerkach montowanych do kasków lub w samochodach. Pragniemy poruszyć kompletnie, naszym zdaniem temat – interesują nas kamerki szpiegowskie.


zegarek szpiegowski
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Czego życzymy sobie od tego rodzaju urządzenia? Bez wątpienia zachowania kompletnej dyskrecji. Wyzwanie jest dosyć wymagające, tym bardziej kiedy zarazem film jak i dźwięk muszą być zapisane w jakości HD. Dla profesjonalistów w dziedzinie szpiegowania nie stanowi to obecnie wyzwania, ponieważ produkowane są kamerki o rozmiarach nie większych niż 5 milimetrów, które posiadają możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 1920x1080! Sprawdziliśmy jeden sklep detektywistyczny, by dowiedzieć się do czego mamy możliwość zamontować kamerkę oraz mikrofon wraz z całym pozostałym osprzętem. Dla biznesmenów, jacy prowadzą wiele spotkań powstał unikalny długopis z kamerą. Może on nagrywać film o długości 70 minut razem ze ścieżką dźwiękową w powszechnym formacie AVI w w jakości fullHD na kartę pamięci o dowolnej pojemności. Długopis nie różni się niczym od zwykłego…z zewnątrz, gdyż wewnątrz a w zasadzie w górnej części umieszczony jest port USB razem z SD, zaś dolna część dalej może być używana jako długopis. Kamera zamontowana jest powyżej skuwki, tak by możliwe było nagrywanie z poziomu kieszeni w marynarce. W ofercie jest także zegarek szpiegowski z wbudowanym jedynie dyktafonem – świetny do rejestrowania rozmów biznesowych jak również sądowych rozpraw lub razem z kamerą do bardziej wymagających. Kamera uruchamiana jest po wciśnięciu guzika na bocznej obudowie i może nagrać do 70 minut na pamięć wewnętrzną o łącznej pojemności 8 GB.


Niektóre modele posiadają wbudowane diody IR dzięki temu kamera będzie nagrywała obraz w ciemnościach.


Sprzęt szpiegowski nie muszą służyć jedynie do szpiegowania osób trzecich, lecz również gdy potrzebujemy w tajemnicy zarejestrować rozmowę biznesową lub chcemy mieć film świadczący o naszej niewinności.

Tags: zegarek, czytnik, moc, IT, interes