Rynek telefonii komórkowej oraz alternatywy, jakie przed użytkownikami stawia sieć internetowa.

Posted on 29/11/2022 8:46am

Choć operatorzy telefonii komórkowej tworzą coraz lepsze oferty i produkują coraz więcej spotów reklamowych do których spraszają coraz to więcej sław, sieć Internetowa stawia przed osobami, które mają potrzebę komunikowania się klasycznie przez telefon lub za darmo dużo możliwości.


Nature
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com


 


Samsung Chromebook
Author: Samsung
Source: Samsung


Wystarczające jest, że będziemy mieć dostęp do internetu, a porozmawiamy z każdym, kto też ma dostęp do internetu, choć czasem także należy połączyć się z centrala voip. Potrzebny będzie smartphone lub komputer, komfortowa miejscówka oraz chwila wolnego czasu, aby czerpać radość z rozmowy. A co jeśli chcemy posiadać komórkowy telefon z którego pomocą będziemy mogli łączyć się ze wszystkimi platformami?


 


Otóż istnieje taka możliwość. Jest to biuro konstrukcyjne pod zagadkową nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Jest to technologia przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy mają centrala voip są w stanie zaoferować niewysokie ceny głosowego połączenia dzięki temu, że nie muszą utrzymywać kosztownej infrastruktury sieci komórkowej.
telewizor plazmowy
Author: Eurritimia
Source: http://www.flickr.com


Ceny za takie rozmowy również są konkurencyjne o atrakcyjne, a operatorzy VoIP proponują często rozmowy pomiędzy różnymi krajami bez opłat w obrębie tej samej sieci. Do połączenia VoIP niezbędny będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu, aby efektywnie połączyć się z centrala voip i telefon IP lub komputer.


Jeśli nie posiadamy telefonu IP i nie zamierzamy go kupić to mamy możliwość bez dużych opłat zakupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon - centrala voip często proponuje taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę możemy skonfigurować za pomocą komputera domowego.

Tags: Internet, koszt, RAM, kupić