Rekuperacja jako nowoczesny, zaawansowanym sposób wentylacji

Posted on 17/01/2021 3:39pm

W czasach, gdy zanieczyszczenie otoczenia jest coraz to większe, obowiązkiem każdego człowieka jest każde działanie, ażeby zapobiegać niszczeniu środowiska.
Dzieje się tak w każdej dziedzinie życia, także w budownictwie.


płótno - przemysł
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


W nowoczesnych budowlach niezbędne jest zagwarantowanie dobrego systemu wentylacji. Dobrym rozwiązaniem jest montaż w obiektach rekuperatora, jaki umożliwia znakomitą wymianę powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, oraz wymiennik ciepła, w którym powietrze dopływające do środka budynku nagrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane również filtry powstrzymujące zanieczyszczenia.


Montowanie instalacji wentylacyjnej wyposażonej w rekuperator stanowi gwarancję obniżenia kosztów ocieplania domu poprzez ograniczenie strat ciepła. Dzięki takiemu urządzeniu nie tracimy ciepła w zimie, a latem dom jest prawidłowo chłodzony. Wymogiem należytego działania tego rozstrzygnięcia jest prawidłowe przeprowadzenie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, a także sprawnie działająca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest współczesnym, nadzwyczaj zaawansowanym rozwiązaniem wentylacji domów. Jest to automatyczna stabilizowana wentylacja (chłodnie warszawa) nawiewno-wywiewna z ponadplanową zadaniem odzysku ciepła.
System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, czyli na rekuperatorze, jakiego centrum stanowi wymiennik ciepła.


Używanie rekuperatora to troska o środowisko naturalne, ponieważ następuje mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Tags: ceny, system, rozwiązania