Reguły działania i montaż centralnego odkurzacza

Posted on 17/01/2018 1:25pm

Przeczytaj, z jakiego powodu warto postawić na montaż centralnego odkurzacza w mieszkaniu. Dowiedz się, z czego składa się system centralnego odkurzania jak też jak poprawnie go zamontować.
Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują powietrze w sąsiedztwie odkurzanego miejsca, co niesłychanie utrudnia efektywne sprzątanie. Nawet te zassane poprzez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się kolejny raz znaleźć w domku – filtr nie zatrzyma wszelkich. Tradycyjne odkurzacze na ogół niezmiernie hałasują. Centralne odkurzacze takich wad nie mają. Oczywiście nie znaczy to, iż są doskonałe: są kosztowniejsze oraz wymagają zrealizowania specjalnej instalacji, jaką należy w jakiś sposób ukryć w ścianach, pod posadzką lub nad sufitem. Można go uznać za luksus, jednak taki, na jaki wiele osób może sobie przyzwolić.


Informatyka
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com


cena
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Najważniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest tzw. jednostka centralna. Do jednostki dołączone są sztywne rury poprowadzone do zainstalowanych w ścianach gniazd ssących. W trakcie odkurzania używa się elastycznego węża, którego koniec wkłada się do najbliższego gniazda. Jednostka centralna jest odpowiednikiem korpusu elektroluksu mobilnego. Umieszcza się ją poza częścią mieszkalną domku. W wersji kompaktowej zawiera napęd z turbiną wytwarzającą podciśnienie, separator zanieczyszczeń a także zbiornik, w którym się nagromadzają. Gniazda ssące najodpowiedniej rozmieszczać w centralnej części budynku.
W większości przypadków do obsługi całej kondygnacji starczy jedno gniazdo. W czasie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazda.

Tags: mieszkania, rzeczy, stal