Potrzebujesz upamiętnić własne fizyczne osiągnięcia? Użyj porządnego urządzenia - dowiedz się, jakiego!

Posted on 18/01/2018 9:51am

Współcześnie obrazujemy i filmujemy prawie wszystko. Jednym z zazwyczaj wybieranych motywów są wyczyny w sporcie. Im bardziej spektakularne, tym lepiej, w rzeczy samej. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.
kamery sportowe
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com


Kluczowe pytanie to natomiast: jak uchwycić jakąś sekundę, by naprawdę chciało się do niej wracać?


Obowiązkiem atlety - nawet gdy sport uprawia wyłącznie rekreacyjnie - jest nade wszystko trening. Niekoniecznie powinien się znać na fotografowaniu czy na tajnikach robienia filmów. W takim razie z wsparciem nadchodzą producenci elektroniki, proponujący rozmaite kamery sportowe. Nie licząc znakomitej jakości obrazu posiadają one takie udogodnienia, jak GPS, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoodporna obudowa, dodatkowe układy do pracy w ciemnościach, a nawet magnes w obudowie (dzięki niemu kamerę umocujemy bez problemu na detalach metalowych). Każda z takich kamer czymś się wyróżnia i dobór wymarzonej może okazać się trudny. Na pewno pożądane byłoby zwrócić uwagę na solidny akumulator. Niemiło byłoby przepuścić możliwość nagrywania biegu w połówce długości jedynie ze względu na słabą baterię.


toyota celica tuning
Source: pixabay.com


laptop
Author: Horacio Corral
Source: http://www.flickr.com


Odmienną efektowną możliwością jest umiejscowienie kamery na dronie i kamerowanie całego zdarzenia z niesztampowych ujęć. Da się do tego posługiwać się zwykłą kamerą sportową. Nową i godną rozważenia opcją są najświeższej generacji drony, które posiadają kamerę zintegrowaną. I tak np. dron DJI Phantom 3 zapewnia nam szansę złapania pełnych chwały chwil i nagrania ich dzięki kamerze w rozdzielczości 4K, która dzisiaj jest najwyższym kanonem.
Na nieszczęście drony mają ograniczony okres latania i z tego względu lepiej używać ich przy relacjach nie za długich - wymieniony Phantom unosi się nieco ponad dwadzieścia minut. Na nagranie efektownych momentów wspinaczki jest akuratny!

Tags: czas, moc, system, Urządzenia, drony