Potrzebujesz upamiętnić własne fizyczne osiągnięcia? Użyj porządnego urządzenia - dowiedz się, jakiego!

Posted on 03/05/2019 7:36am

Współcześnie obrazujemy i filmujemy prawie wszystko. Jednym z zazwyczaj wybieranych motywów są wyczyny w sporcie. Im bardziej spektakularne, tym lepiej, w rzeczy samej. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.
kamery sportowe
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com


Kluczowe pytanie to natomiast: jak uchwycić jakąś sekundę, by naprawdę chciało się do niej wracać?


Obowiązkiem atlety - nawet gdy sport uprawia wyłącznie rekreacyjnie - jest nade wszystko trening. Niekoniecznie powinien się znać na fotografowaniu czy na tajnikach robienia filmów.

Jeżeli opisywany materiał Cię zafrapował, to bez ociągania wejdź na ten link, gdyż on również Cię zaciekawi - to niezwykle użyteczna treść (http://www.firetms.com/pl/blog/gbox/)!

W takim razie z wsparciem nadchodzą producenci elektroniki, proponujący rozmaite kamery sportowe. Nie licząc znakomitej jakości obrazu posiadają one takie udogodnienia, jak GPS, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoodporna obudowa, dodatkowe układy do pracy w ciemnościach, a nawet magnes w obudowie (dzięki niemu kamerę umocujemy bez problemu na detalach metalowych). Każda z takich kamer czymś się wyróżnia i dobór wymarzonej może okazać się trudny. Na pewno pożądane byłoby zwrócić uwagę na solidny akumulator. Niemiło byłoby przepuścić możliwość nagrywania biegu w połówce długości jedynie ze względu na słabą baterię.


toyota celica tuning
Source: pixabay.com


laptop
Author: Horacio Corral
Source: http://www.flickr.com


Odmienną efektowną możliwością jest umiejscowienie kamery na dronie i kamerowanie całego zdarzenia z niesztampowych ujęć. Da się do tego posługiwać się zwykłą kamerą sportową. Nową i godną rozważenia opcją są najświeższej generacji drony, które posiadają kamerę zintegrowaną. I tak np. dron DJI Phantom 3 zapewnia nam szansę złapania pełnych chwały chwil i nagrania ich dzięki kamerze w rozdzielczości 4K, która dzisiaj jest najwyższym kanonem.
Na nieszczęście drony mają ograniczony okres latania i z tego względu lepiej używać ich przy relacjach nie za długich - wymieniony Phantom unosi się nieco ponad dwadzieścia minut. Na nagranie efektownych momentów wspinaczki jest akuratny!

Tags: czas, moc, system, Urządzenia, drony