Panda oraz pingwin jako potrzebne algorytmy

Posted on 22/06/2018 11:39am

Google wciąż wprowadza zmiany, aby wyszukiwanie było w pełni intuicyjne dla użytkowników. Osoby parające się na poziomie profesjonalnym pozycjonowaniem świetnie orientują się w najważniejszych zasadach, co poddawane są modyfikacjom. Wśród flagowych algorytmów wymienia się algorytm pingwin, który nieodwracalnie zmienił funkcje wyszukiwania w Google. Całkowity proces pozycjonowania stał się jednak niezwykle skomplikowany, co ma jednak na celu przede wszystkim zapobieganie niechcianemu spamowi.

Wyszukiwarka google
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Panda jako jedna z pierwszych zmian w Google

Algorytm panda jest odpowiedzią na niechciane działania spamerów. Podejmowane przez nich działania niesamowicie nierzadko godzą w etykę, jaką rekomenduje wyszukiwarka Google. Jest to swoista blokada na nieetyczne pozycjonowanie stron www. Rosnąca liczba witryn w sieci powoduje, że obowiązkowe jest stosowanie sprawdzonych metod z zakresu pozycjonowania. Luki w tym wykorzystywane są w niewłaściwy sposób, jak przykładowo układanie stron w rankingu w nieetyczny sposób.

Udoskonalenia wyszukiwania w Google a funkcjonowanie

Względem powiększających się systematycznie stron internetowych konieczne jest wprowadzanie kolejnych rozwiązań. Jednym z nich jest algorytm pingwin, który skutecznie obniża pozycje stron internetowych, jakie pozycjonowane są z wykorzystaniem nieetycznych metod. Niezgodność z wymaganiami wyszukiwarki Google jest stawiana na równi z tym, że dana witryna będzie sukcesywnie spadać. Nie jest to celem przedsiębiorców – właścicieli stron, którzy wówczas zwracają się do agencji SEO z doświadczeniem.

Wyszukiwarka Google a sukcesywnie zachodzące zmianyJakiś czas temu został wprowadzony algorytm panda - https://www.artefakt.pl/blog/seo/aktualizacja-google-panda-42 (https://www.artefakt.pl/blog/seo/aktualizacja-google-panda-42), który pomaga w jeszcze lepszym wyszukiwaniu w Google. Ma w szczególności służyć do zwiększenia widoczności witryn wysokiej jakości, by każdy użytkownik mógł liczyć na efektywne wyszukiwanie. Zadowolenie użytkownika to bardzo ważna sprawa, więc Google nieustannie poszukuje kolejnych rozwiązań. Ich celem jest zapewnianie jak najskuteczniejszego wyszukiwania, które nie pochłaniają wiele czasu użytkownika.

Tags: Google, pozycjonowanie, wyszukiwarki, seo