Palenie tytoniu i istniejące zamienniki

Posted on 16/11/2022 7:50am

Obecnie problem uzależnienia od wyrobów nikotynowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu kręgach na przykład zawodowych widać tendencję, że więcej ludzi pali niż nie pali. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tych środków. Ostatnio również modne stało się palenie fajki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że tytoń do fajek jest tak samo szkodliwy i groźny dla organizmu co ten w papierosach. Jak każdy rodzaj uzależnienia, również uzależnienie od tytoniu jest bardzo trudne do pokonania. Z pewnością stopień trudności w tej sytuacji zwiększa „doświadczenie” danej osoby, a zatem lata palenia i liczba wypalonych papierosów.

Pewnie masz ochotę przejrzeć komentarz z www (http://www.tvk.pl/internet/)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty zechcesz zdradzić swoją ocenę.

Palenie powoduje bardzo groźne choroby dróg oddechowych, do najgroźniejszych należy rak płuc i krtani. Doświadczeni palacze często również cierpią na uporczywy i wywołujący ból kaszel. W przypadku tych ludzi przerzucenie się na epapierosy czasami nie ma już zbytniego sensu.Rezygnacja z palenia
Palenie
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, rzucenie palenia jest zadaniem niezwykle trudnym. Najważniejsza jest tu silna wola; bez niej rzucenie palenia najprawdopodobniej się nie powiedzie. Nierzadko przydatny w rzuceniu palenia jest silny bodziec emocjonalny, często wiążący się na przykład z pojawieniem się dziecka. Niektórym osobom pomocne okazują się także różnorodne środki wspomagające zaprzestanie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które z czasem redukuje się do zera.

Papieros elektroniczny
W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć zwroty w rodzaju „e liquid sklep poltiko”. Mają one związek z coraz popularniejszym produktem, będącym zamiennikiem zwykłych papierosów, czyli e-papierosem. E-papieros nie zawiera substancji groźnych dla zdrowia człowieka, a co także niezwykle istotne – nie wydziela groźnego dla zdrowia pozostałych ludzi dymu. Bierne palenie nie wchodzi więc w grę. W ten sposób e-papierosy mogą być wykorzystywane we wnętrzach. Ich forma również ewoluowała|wygląd też od pojawienia się w sprzedaży. Obecnie można znaleźć modele bardzo eleganckie, w rozmaitych kolorach. O popularności tych produktów świadczyć może zwiększona częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych fraz takich jak „epapierosy”.

Author: k.s.