Opis możliwości, jakie może dać współczesna technologia w zakresie rejestrowania obrazów.

Posted on 05/01/2020 7:37am

Zaawansowana technologia pozwoliła na bardzo duży postęp w dziedzinie nagrywania obrazów. Aktualnie bez problemów już za trzysta złotych zakupić można porządną kamerę, mogącą nagrywać w wysokich rozdzielczościach.
Całkiem sporym zainteresowaniem zaczęły się na rynku cieszyć najróżniejsze sportowe kamery, takie jak na przykład GoPro hero 3+ silver. Mają one niewielkie, kompaktowe rozmiary, poza tym są wyposażone w rozmaite mocowania, przy pomocy których da się je przyczepić na kasku, rowerowej kierownicy czy nawet ręce. I w czasie jazdy rejestrować swoje umiejętności, które później będzie można pokazać całemu światu w sieci internetowej. Urządzenia takie są odporne na wodę, piasek i duże wahania temperatur, a ich zewnętrzne obudowy bez żadnego problemu wytrzymają rozmaite nieprzewidziane sytuacje.


klient
Author: TOSHIBA
Source: TOSHIBA


Forma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Sporo nowości zaczęło się również pojawiać na rynku dla osób nagrywających zawodowo różnego rodzaju imprezy i uroczystości. Jedną z tego typu nowości są przykładowo drony Warszawa, pozwalające na uzyskanie rewelacyjnych efektów dzięki filmowaniu z dużej wysokości. Zaawansowane drony bez żadnego problemu mogą unieść nawet dość sporą kamerę, a dzięki temu, że przebywać mogą w powietrzu nawet do kilkudziesięciu minut, to można nimi nagrać najważniejsze wydarzenia na konkretnej imprezie.
Bardzo ważną rzeczą dla operatorów tego sprzętu jest to, że da się niezależnie sterować lotem drona i niezależnie kamerą do niego przyczepioną. Dzięki temu można ustawić maszynę odpowiednim miejscu i skupić się jedynie na tym, aby wykonać jak najlepsze ujęcia.

Tags: film, pomoc, miejsce, GoPro