Od chwili, gdy istota ludzka opanowała sztukę rządzenia światłem, rozpoczął się dla ludzkiego świata nowy etap

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Oczywistym jest, że dawniej światło dawały świece i lampy naftowe, które były stosunkowo drogie. Wobec tego jeszcze kilkaset lat temu spora część ludności naszego kontynentu żyła wciąż według wyznaczonego przez słońce cyklu dnia.


Jednak, teraz mamy już XXI wiek i nikt nie musi oszczędzać elektryczności lub siedzieć w domu przy świecy (chyba, że to romantyczna kolacja we dwoje).
beleuchtung
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com


Elektryfikacja stała się jednym z najważniejszych haseł agitacyjnych komunizmu i należy stwierdzić, że jest to jedyna rzecz w naszym kraju, która się im udała w latach ich rządzenia. Prawie wszystkie miasteczka w Polsce posiadają dostęp do prądu. Dlatego każdy bez problemu ma możliwość oglądać telewizję czy po pracy zapalić światło w salonie. Lekarze od dawna mówią, żeby przykładowo nie siedzieć zimą po ciemku, ponieważ sprzyja to występowaniu depresji. Nawet dekoratorzy wnętrz powtarzają, aby w pomieszczeniach prawidłowo rozplanować oświetlenie. Każdy pokój powinien posiadać duże doświetlenie, zwłaszcza jeżeli jego okna wychodzą na północ. Oświetlenie musi znajdować się w pokoju w kilku punktach. Nie powinno ograniczyć się wyłącznie do jednego miejsca - żyrandola wiszącego u sufitu. W pokoju powinny być także lampy stojące albo wiszące, aby źródło jasności pochodziło z różnych stron.
Jeżeli na przykład kochamy czytać w salonie w naszym fotelu, to musimy zainstalować tam odpowiednie oświetlenie, tak by nie zepsuł nam się wzrok.


Prawidłowe oświetlenie sprzyja zdrowiu każdego z nas.

Tags: Filmy, człowiek, stal, problem