Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich definicji nie znamy. Oto przykłady takich zagadnień

Posted on 29/11/2022 8:49am

Obecnie mamy do czynienia z rożnymi pojęciami, jakie pojawiły się nie tak dawno, najczęściej są to angielskie nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, więc często są z tym problemy. Spróbujmy wyjaśnić trzy bardzo interesujące pojęcia, jakie wciąż krążą w obiegu.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Postaramy się najpierw przedstawić to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to określenie jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, gdzie jest on jednostką ewolucji biologicznej. Nazwę tą zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy powielają się za sprawą naśladownictwa, zaś w procesie ich replikacji górę bierze dobór naturalny. Mówiąc prościej, memy to proste rysunki opatrzone komentarzem, jakie najczęściej funkcjonują przy okazji jakichś wydarzeń, chociaż najczęściej są tworzone na tematy polityczne, sportowe albo też inne głośne wydarzenia. Te lepsze są powielane i rozsyłane dalej, na przykład na portalach społecznościowych, tak wiec faktycznie działa tu reguła replikacji, inne natomiast przepadają gdzieś w zakamarkach internetu.

Kolejne zagadnienie jest także interesujące, natomiast odnosi się do zawodu.
copywriter
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Kim jest copywriter i jakie ma copywriter zarobki? Zawód ten to po prostu człowiek od słowa, od wymyślania sloganów oraz haseł reklamowych, lecz także od pisania dłuższych i tych mniejszych objętościowo tekstów. Tak naprawdę to zadania dla takiej osoby są bardzo zróżnicowane, czasem nawet nie pisze on tekstu, a zapisuje pomysły, które potem przekazuje osobie zlecającej. Copywriter zarobki ma różnorodne, zależnie czy pracuje na własną rękę, w niewielkiej czy dużej agencji marketingowej.analityka
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
Kolejne także ciekawe zagadnienie to metoda swot. Jest to jedna z najpopularniejszych heurystycznych praktyk analitycznych, jaka pomaga w uporządkowaniu wiedzy. Jest coraz bardziej powszechna również w polskich firmach i organizacjach. Jest stosowana w każdym obszarze planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszej części analizy strategicznej. Przykładowo w naukach ekonomicznych używa się jej do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska konkretnej organizacji, lecz również do analizy konkretnego projektu czy pomysłu biznesowego.

Tags: Internet, reklama, analiza, zagadnienie, pojęcia