Na czym polega zawód elektronika?

Posted on 01/07/2019 12:09pm

Elektronik to osoba, która zajmuje się instalacją, konserwacją i naprawą sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektronicznych.


Elektronik jest człowiekiem bardzo wszechstronnym - zna się nie jedynie na sprzęcie, ale też na jego oprogRAMowaniu.


rzut - telefon
Author: Bernd Wiebus
Source: http://www.flickr.com


Zawód ten jest rzemiosłem przyszłości, ponieważ elektronika ma obszerne użycie w wielu sferach życia. Elektronik potrzebny jest jako sprzedawca, kontroler jakości albo konstruktor. Osoba na takim stanowisku posiada dużo możliwości rozwoju oraz staje przed dużymi wyzwaniami. Dla elektronika - (karty rfid) nie stanowią żadnej tajemnicy nawet takie sprzęty jak oscyloskop cyfrowy.


Do realizowania rzemiosła elektronika (sprawdź również elektronikę od maxitec.pl) wystarcza wykształcenie średnie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest także znajomość języka angielskiego czy też niemieckiego, bo w zakładach produkcyjnych wiele przyrządów posiada instrukcje w językach obcych. W zakładach realizujących usługi dla prywatnych osób wymagane będzie posiadanie prawa jazdy. Jednostka na takowym stanowisku powinna posiadać następujące cechy: zamiłowania techniczne, wytrwałość, spostrzegawczość, talenty manualne, zdolność pracy w grupie. Ponadto elektronik musi na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę, monitorując ciekawostki techniczne, przykładowo w specjalistycznej prasie.


obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Elektronik wykonuje pracę w zakładzie produkcyjnym albo usługowym. Pracując w zakładzie wytwórczym, elektronik przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, w którym trudni się przede wszystkim składaniem elektronicznych układów.
Z kolei praca w zakładzie usługowym polega na kontakcie z klientem. Elektronik wyrusza do klientów a także pracuje w pojedynkę - wykrywa uszkodzenie przyrządu oraz w miarę możliwości reperuje szkodę na miejscu.

Tags: sprzęt, system, Urządzenia, firma, RAM