Na czym polega popularność niektórych portali internetowych?

Posted on 22/06/2018 1:22am

Projektowanie portali internetowych, które generują zyski, wymaga sporej wiedzy. Od pewnego czasu sporo się mówi o funkcjonalności stron internetowych, ponieważ biedawno powstające strony, często są jej pozbawione.
E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Funkcjonalność stron internetowych, to w Polsce stosunkowo świeży, ale szybko rozwijający się temat. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania funkcjonalnych i przyjaznych dla użytkowników portali internetowych. Właściwe proporcje i koncentracja się na najważniejszych sprawach jest kluczem do portalu generującego zyski.Strona główna jest pierwszą i nie rzadko ostatnią możliwością przyciągnięcia uwagi użytkownika. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Korzyści płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej pierwszej strony, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci biorą pod uwagę nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Dobrze wykreowana pierwsza strona, musi zawierać takie elementy jak: logo, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet
Author: TwojaBateria.pl
Source: TwojaBateria.pl
Nawigacja na stronie www, to bardzo istotny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, co pragną znaleźć w serwisie. Obszary nawigacyjne muszą znajdować się w łatwo zauważalnych miejscach. Użytkownicy intuicyjnie szukają menu, najczęściej na górze i po lewej stronie. Poza tym, menu powinno mieć dobrą kolejność i hierarchię oraz czytelny krój pisma.

Kreacją profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli myślimy o budowie dobrze prosperującego portalu, najlepiej udać się do podobnej agencji. Wzrost funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia poruszania się po serwisie, wzrostu satysfakcji użytkowników, zwiększenia odwiedzin oraz wzrostu zaufania do portalu i firm z nim współpracujących.

Sprawdź też https://www.prestashop.com/forums/topic/538065-optymalizacja-sklepu-seo/ (https://www.prestashop.com/forums/topic/538065-optymalizacja-sklepu-seo/).

Tags: firmy, nawigacja, WWW, transakcja, aktualności