Na czym polega customer service?

Posted on 11/07/2018 5:11pm

Obecny rynek produktów i usług jesteśmy w stanie śmiało określić rynkiem na którym rządzi konsument. W świecie wyjątkowo rozbudowanej konkurencji i rywalizacji, przedsiębiorstwa muszą toczyć walkę nie tylko o tymczasowe przyciągnięcie klienta do swoich rozwiązań i produktów ale przede wszystkim zadbać o zbudowanie właściwych relacji, które w dłuższej perspektywie mogą zaowocować kolejnymi realizacjami.


Utarło się powiedzenie, iż znacznie taniej jest utrzymać dotychczasowych klientów aniżeli stanąć do walki o zupełnie nowych.


Nowe monitory ASUS Designo MX279H i MX239H
Author: ASUS
Source: ASUS


zarządzanie relacjami z klientami
Author: Marcos Gasparutti
Source: flickr.com
I jest w tym dużo prawdy, zwłaszcza, iż w czasach mediów społecznościowych opinie o naszych produktach jak i usługach mogą bardzo szybko się rozlewać po sieci a co za tym idzie, wpływać na decyzje przyszłych konsumentów. Z tej przyczyny wyjątkowo ważne jest właściwe zarządzanie relacjami z klientami, jakie jeżeli odbywa się na odpowiednim poziomie, ma szansę dać naszej firmie sporo benefitów. Klienci są obecnie coraz mocniej świadomi i wymagający oraz bardziej chętni do dzielenia się swoimi opiniami na temat nabytych rzeczy w mediach społecznościowych Facebook. W niezwykle szybkim czasie mało pozytywne relacje kilku klientów mogą wpłynąć w dużym stopniu na postrzeganie naszej firmy przez resztę klientów. Relacja z kupującym nie kończy się w momencie sprzedaży ale musi trwać także długo po niej.


aparat fotograficzny
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com


Dobrym rozwiązaniem, które wspiera tworzenie dobrych relacji z kupującymi są aplikacje mobilne dla firm. Właściwie zbudowana aplikacja jest w stanie ułatwić naszym klientom kontakt z naszym przedsiębiorstwem, jak również posłużyć do obsługi posprzedażowej oraz budowania właściwych relacji z konsumentami.


Dobrze jest pamiętać, że dzisiaj dla klienta nie liczy się tylko i wyłącznie cena produktu ale i całość doświadczenia jakie budowane jest w relacji z daną marką bądź też produktem.

Tags: czas, karty, budowa, sprzedaż, usługa