Mobilne rozwiązania dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

Posted on 10/11/2019 7:25am

Parę lat temu zachowanie kontaktu z rodziną – szczególnie starszej daty sprowadzało się do dzwonienia na telefon stacjonarny. Aktualnie coraz większa liczba osób starszych daje się przekonać do używania komórek – co pozwala im na bycie w ciągłym kontakcie z bliskimi i znajomymi.


Osoby starsze decydują się głównie na telefon z dużym ekranem.
Linux
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


Nie są to jednak telefony dotykowe – liczba opcji jakie oferują jest zwyczajnie zbyt spory by osoba starsza mógł w pełni wykorzystać ich osiągi. Telefon z dużym ekranem stylizowany jest na starych modelach mobilnych – jest to zwykły telefon z podstawowym zakresem funkcji. Łatwe wybranie kontaktu do bliskiej osoby oraz ewentualne odczytanie wiadomości sms to praktycznie wszystko czym powinien się charakteryzować telefon skierowany do osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz większa liczba starszych nabywców idzie z duchem czasów decydując się na najnowsze rozwiązania.


Telefon dla seniora musi być praktyczny jednak wielu użytkowników wybiera rozwiązania komórkowe z jakich codziennie korzystają ich dzieci lub wnuki. Jest to kwestia preferencji. Mylnie przyjął się sposób myślenia, że telefon dla seniora musi być nieskomplikowany, bo w innym wypadku osoba starsza nie będzie zdolna sobie z nim poradzić. Aktualnie widok osoby starszej z smartphonem w ręce wcale nie zalicza się do rzadkości. Kupno telefonu komórkowego dla babci czy dziadka to sort decyzji, jakiej nie warto podejmować samemu.
Zabranie bliskich do sklepu w celu wyBoru modelu aparatu, który możliwie najpełniej będzie wpisywał się w ich indywidualny zakres potrzeb i preferencji będzie całą pewnością lepszym pomysłem niż postawienie przed faktem dokonanym.

Tags: aparat, telefony, Bor, typ