Mały nakład pracy – duży efekt. Jak szybko odświeżyć pomieszczenie małym nakładem pieniędzy.

Posted on 11/07/2018 7:09pm

Czasem nadchodzi taka chwila, że pragniemy zmiany we wnętrzach, w jakich każdego dnia przebywamy, jednak nie możemy posunąć się do remontu, zmianę koloru pokoi albo przenoszenia mebli. Co można kupić, by odnowić wnętrza bez dużych nakładów finansowych i bez dużych czynności?

Tuleje dystansowe
Po pierwsze - oświetlenie. Sprawmy sobie kilka różnych źródeł światła, by nadać pokojom przyjemny wyraz. Aby to osiągnąć nie musimy wcale szukać dużych, drogich lampek. Czasami można tylko zamienić klosz na nieco bardziej rozświetlony, można kupić na przykład papierowy, albo położyć przy lustrze zyskujące popularność w ostatnim czasie "cotton balls".

Nawet zwykłe światełka choinkowe o jasnym, radosnym świetle, możemy wsadzić do pionowego, wysokiego wazonu, i uzyskać tym sposobem ładną dekorację. Każde źródło światła umieszczone niedaleko lusterko będzie podwajać swoją moc. Dobrze jest o tym wiedzieć i zastosować ten trik szczególnie w pomieszczeniach, do których słońce prawie nie dochodzi. Dobrze jest umieścić też kwiat na półce z lustrem, bo przez odbicie i podwojoną ilość zieleni będzie dawał pozór bujniejszego. Kolejnym sposobem na odmianę wnętrza będą ciekawe łupy z obniżki posezonowej. Tu mamy szerokie pole do popisu, ograniczeniem jest wyłącznie regał z napisem „wyprzedaż”.

Towarom z wyprzedaży, pod warunkiem, że nie zostały uszkodzone, można ofiarować drugie życie przemalowując je lub używając ich do innego celu, niż są przeznaczone. Kubek z uszkiem jako doniczka na sukulent, porcelanowa popielniczka jako pojemnik na pierścionki, mała drabinka jako stojak na gazety - możliwości jest naprawdę wiele tylko trzeba ruszyć głową. Kolejnym sposobem na odmianę mebelków będzie zamiana uchwytów i dodanie dekoracyjnych tulei - odwiedź koniecznie sklep

Tuleja dystansowa zrobiona jest z różnych tworzyw, aby ożywić meble wybierzmy te z niklowanego mosiądzu lub ze stali. Będą bardzo ładnym elementem odmieniającym przykładowo gablotkę. Tuleja dystansowa wykonana z plastiku zda egzamin też jako alternatywa do nóg w meblach. Jeżeli mamy fragment ściany do urządzenia i pustą ramkę na obraz czy fotografię, lecz brakuje nam pomysłu na wsad, powieśmy pustą ramkę. Rezultat będzie bardzo ciekawy. Wśród wszystkich pomysłów niskobudżetowych metod jest całkiem sporo, trzeba jedynie być kreatywnym i chęci do zmian.

Tags: światło, remont, filiżanka, wyprzedaż, lustro