Manometry glicerynowe - czyli, sprzęcik który ostrzega przed pojawianiem się drgań w pneumatyce

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Jak już zostało wspomniane wewnątrz temaciku, manometry typu glicerynowego pochodzą z wnętrza działu Pneumatyki. Używa się je w takich momentach, gdy pojawia się ryzyko drgań, które to z powodu zabraknięcia tak zwanego "wypełnienia" powoduje drganie wskazówki na owym sprzęciku.
Czym jednakże ów sprzęcik bywa po wypełniany? Jakie am w posiadaniu alternatywy, skale oraz rodzaje przełącz? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszym nowiutkim - świeżutko co wydzierganym - felietonie!


dom energooszczędny
Author: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
Source: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG


Pralka i suszarka Miele
Author: Miele
Source: Miele


termometr
Author: Forecaster
Source: Forecaster


Wbrew pozorom nasz dzisiejszy temat, a więc: Manometry Glicerynowe - jest to temacik dosyć przyjemny oraz w ogóle nie skomplikowany, choć wiele osób nie posiada pojęcia, czym owe manometry tak naprawdę są, a co objaśniliśmy już wewnątrz wstępie. W tej chwili odpowiemy na pytanka we wstępie, a rozpoczniemy od pytanka Czym manometr tak naprawdę jest po wypełniany? - otóż odpowiedź bywa bardzo prościutka, gdyż wewnątrz samej nazwie manometra jest zawarta odpowiedź, choć nie całkowita. Poza gliceryną, manometr ma możliwość być też wypełniony po prostu Olejem. Jeżeli jednak chodzi o drugie pytanko, czyli dokładnie: " Jakie posiada wersje, skale oraz rodzaje przełącz?" - musimy już trochę poczytać. Manometry glicerynowe powstały w wersjach: plastikowej a także metalowej, mogą mieć skalę pojedynczą, albo podwójna, oraz posiadają przełącza, które to nazywamy przełączami Tylnymi, lub Dolnymi.
Każdy z wymienionych typów manometra, posiada bardzo sporo wytycznych, w tym typ gwinta, zakres ciśnień, czy rodzaj średnicy oraz tak w dalszym ciągu - to po ich wyszczególnieniu mamy możliwość dopiero się dowiedzieć, ile może nas wynieść konkretny manometr.

Tags: pytanie, problem, temat