Mamy XXI wiek i technologia biegnie naprzód - każdego dnia możemy usłyszeć o nowych odkryciach w dziedzinie IT

Posted on 09/04/2019 10:00am

Współczesny homo sapiens jest wielbicielem coraz większej liczby informatycznych innowacji. Funkcjonujemy z technologią i stosunkowo szybko okazuje się, że nie potrafimy bez niej żyć.


Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Author: D-Link
Source: D-Link


Laptop jest jednym z takowych instrumentów. Ale nie tylko komputer prowadzi teraz prym pośród wynalazków. Są to różnego rodzaju serwery, dyski, chmury lub pamięci przenośne nazywane jako pendrive.
kontrola
Author: Peter Pham
Source: http://www.flickr.com


Cloud computing to nic innego jak chmura obliczeniowa lub pamięć umieszczona na serwerze zewnętrznym (profesjonalny cloud computing). Rzecz w tym, żeby całe działania, które mają miejsce na konkretnych komputerach, przerzucić na serwer zewnętrzny. Z tego powodu nie ważne co stanie się z komputerem, dane zawsze będą niezagrożone i w każdej chwili będzie można się z nimi skontaktować z innego komputera. Cloud computing jest głównie obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Oferują one usługę bezpieczeństwa i bezproblemowe funkcjonowanie całego systemu. Jeśli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy często podróżują, to nie muszą już nawet brać ze sobą komputera. Jest to bardzo ważny plus tej usługi.


led
Source: pixabay.com


Dyski SSD to inaczej mówiąc dyski pamięci. Różnią się one od tradycyjnych tym, że nie posiadają części ruchomych, co zwiększa ich solidność i niewrażliwość na wibracje lub upadki. Są również niezwykle ciche. Ich największym walorem jest ogromny zakres temperatur działania. Mogą działać w gorących i niskich temperaturach.


Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko montowane w dużych salach lub na zewnątrz budynków. Wespół z rozwojem dyski SSD będą coraz mniej drogie.

Tags: dyski, serwer, dostęp, chmura, typ