Który telefon komórkowy wybrać dla seniora?

Posted on 25/01/2022 7:23am

Nasi rodzice oraz dziadkowie są przyzwyczajeni do tego, że telefon służy do dialogów na duży dystans. Zazwyczaj w domu był jeden telefon – stojący albo wiszący, w pełni analogowy ewentualnie z miniaturowym wyświetlaczem i – najwyżej – mobilną słuchawką.
urządzenie
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


Świat jednak się odmienił. Współcześnie telefony to z reguły w pełni autonomiczne, praktyczne, komputery kieszonkowe, które oferują setki specjalnych zastosowań oraz funkcji. Wzrost opcji wiąże się jednakże z poziomem skomplikowania. Obsługi smartfona trzeba się nauczyć, a nauka (korepetycje z informatyki) ta może być czasem dosyć mozolna. Czym powinny się cechować nowoczesne telefony dla seniora? Możemy przyjąć, iż najistotniejszymi cechami będzie łatwość obsługi, a więc wielkie guziki, czytelny wyświetlacz jak też prosty interfejs. Ponadto istotne mogą się okazać ponadplanowe funkcje, to jest: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatora oraz solidność całej budowy.


Możliwość sprawnego wybrania numeru (w wypadku kiedy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) ma znaczenie priorytetowe. Ogromne guziki pozwalają także na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyferek. Powinniśmy rozważyć zakup telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski. Telefon komórkowy dla seniora nie jest gadżetem i raczej nie będzie służył do oglądania filmów i fotografii. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma tutaj znaczenia.
Istotniejszy będzie jego kontrast jak też należyta kolorystyka (rekomendowane barwy to pomarańcz oraz żółć), dzięki jakiej wyświetlane dane będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz powinien zapewniać (tylko i aż) odczytanie wpisanego albo dzwoniącego numeru.

Tags: telefony, informacje, czas, zakup, smartfon