Który smartfon kupić?

Posted on 19/06/2018 9:41pm

Nowoczesny smartfon to nie wyłącznie dzwonienie i wykonywanie połączeń. Przez większą część doby jest to centrum naszego życia. Maile, połączenia, SMS-y – to wszystko pochłania naszą uwagę.
Jednak tropem jest dobór odpowiedniego urządzenia do naszych potrzeb. Na co należy kierować uwagę?


Samsung Galaxy J5 pokrowiec
Author: MoBikeFed
Source: http://www.flickr.com


Wielkość ekranu. W tej chwili największą wziętością cieszą się wyświetlacze (więcej krzyże apteczne), o rozmiarze do pięciu cali. Dlaczego? Funkcjonalność pracy na takowym monitorze umożliwia obsługę całości z pomocą jednego paluszka. Oczywiście, pod uwagę bierzemy rozmiar ręki (szczególnie zasięg naszego kciuka) a także dopasowujemy ją do wybranego modelu. Kolejną sprawą będzie rozróżnienie smartfonów pod względem ich przeznaczenia. Absolutnie inną rolę spełniać będzie telefon określony do pracy, w stosunku do tego, który wyselekcjonujemy do rozrywki. Pierwszy przypadek zdeterminowany będzie przez profil realizowanego rzemiosła. Pracownicy biurowi lubią duży rozmiar – na dużym ekranie o wiele swobodniej analizować rozmaitego rodzaju pisma a także procesy zarobkowe. Jeśli telefon trafić ma w dłonie osoby pracującej fizycznie, rozmiar wyświetlacza powinien być możliwie nieduży – maksymalnie utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym wypadku warto zastanowić się nad zakupem tradycyjnego urządzenia, wyposażonego w klawiaturę.


case Samsung Galaxy A5 2016
Author: Maxime Guilbot
Source: http://www.flickr.com


Smartfon to nie wyłącznie możność realizowania połączeń albo surfowania po necie. Aktualnie każdy smartfon dysponuje wkomponowanym aparatem fotograficznym. By wybrać odpowiedni dla nas aparat, powinno się odpowiedzieć sobie na zapytanie: czy wolimy zdjęcia średniej jakości, jednakże o dużej rozdzielczości, czy również kierujemy uwagę na jakość, przy zachowaniu umiarkowanych wymiarów.
Najlepsze fotki zrobimy telefonem case Samsung Galaxy A5 2016.


praca z nawet najlepszym smartfonem stanie się udręką, jeśli nie weźmiemy pod uwagę wielkości baterii. Polecam Samsung Galaxy J5 pokrowiec jakiego dodawany jest niekiedy w zestawie.

Tags: aparat, dokumenty, praca, połączenia, typ