Krótki opis popularnych modeli procesorów produkowanych przez firmę Intel z rodziny I3.

Posted on 20/03/2019 7:34am

Podczas zakupu komputera jedną z istotniejszych decyzji jest wybór procesora. Aktualnie w urządzenia stacjonarnych dominują wyroby Intela, zwłaszcza z serii I.


intel core i3-4000m
Author: dr_zoidberg
Source: http://www.flickr.com


Najsłabszym członkiem tej rodziny są procesowy z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Wręcz przeciwnie, w przypadku komputerów biurowych w zupełności do normalnej pracy powinien wystarczyć intel core i3-3220, jeśli się go wspomoże odpowiednią ilością pamięci i szybkim dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzać się również będą procesory intel core i3-4130. Z kolei one posiadają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, gdy właściciel sprzętu będzie chciał zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Zupełnie inny poziom wydajnościowy będzie miał układ intel core i3 550- zobacz.

Spodobały Ci się treści opublikowane w naszym artykule? Zatem czytaj wpis (https://sklep998.pl/kategoria/sport-pozarniczy-mdp-osp-psp/mlodziezowe-druzyny-pozarnicze-ctif/), który umieściliśmy na kolejnej stronie. Tam wyszukasz dużo detali.

Wprawdzie posiada on jedynie dwa rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, jaka została w nim użyta, przez system będzie widziany jako jednostka czteroprocesorowa. Intel dał temu procesorowi szybkie taktowanie i wydajną kartę graficzną, przez co wydajnością dogania najsłabsze procesory z serii I5. Doskonale sobie radzi z obsługą filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.
fotogram - procesor
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Na zakończenie wspomnieć się również powinno o układzie intel core i3-4000m, intel core i3-4000m jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel wykonał dobrą robotę, zapewniając parametry porównywalne z procesorami I5 za znacznie mniejszą cenę.

Tags: dom, prezent, moc, graficzną, filmów Full HD