Komputer jako czynnik zmieniający charakter działalności zarobkowej oraz życia osobistego.

Posted on 29/12/2017 9:33am

Życie w czasach internetu chodź szybkie i wysoce wymagające jest też proste i przyjemne. Przez peceta oraz dostępność internetu mamy możliwość natychmiast łączyć się z osobą w innej części świata, nie musimy czekać tygodniami aż druga osoba dostanie list jednak tradycyjna forma komunikacji także działa.


praca na komputerze
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Odmienił się też charakter realizowanej pracy w wielu zawodach. Powstały wielkie bazy danych w których przechowuję się różne dokumenty w formie elektronicznej. Od tych oficjalnych do materiałów do których posiadamy wgląd bezpośrednio z domu.


Dużo zawodów również używa z komputera. Od progRAMistów po grafików komputerowych ale to zawody właściwie które od ich zalążków powiązane są z pecetem.
Koncentrujmy się bardziej na zawodach których charakter pracy wysoce się zmienił. Dużo osób wykonujących prace architekta czy projektanta schematów każdego rodzaju odłożyło tradycyjne narzędzia w kąt do lamusa i rozpoczęło używać program do rysowania schematów. Dzieki temu błędy da się korygować od razu. Udostępnienie w pracy pecetów nie odmienia pierwotnych zasad projektowania jednak projektanta obliguje do nauczenia się zasad programu. Dużo opcji programów jest analogicznych jednak ich interfejs może niewprawnego projektanta wprowadzić w zakłopotanie.

Odmieniło się też nasze życie osobiste. Dzisiaj nie wychodząc z mieszkania możemy wykonać dużo czynności. Przez internet możemy np. kupić coś w ulubionym sklepie, sprawdzić stan konta i zrobić przelew jak i skompletować profil na jednym z dostępnych serwisów społecznościowych. Mamy możliwość aby zobaczyć obraz z dostępnej kamery aby zobaczyć jak zaśnieżony jest nasz ulubiony stok narciarski. Serwisy internetowe walczą o użytkowników i dużo usług jest darmowych, niektóre też są płatne w zależności od czynności które wykonujemy należy opłacić za oferowany poprzez serwis internetowy produkt.

Tags: dom, mieszkania, sieci, RAM