Kilka wskazówek na temat reklamowania własnej działalności w Internecie.

Posted on 03/02/2023 7:31am

Prowadzisz niewielką działalność i bez przerwy słyszysz, że musisz być obecny w necie, ale czujesz się zagubiony pośród wielu niezrozumiałych nazw?
Słyszysz pojęcia segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi zapytać o co chodzi, co to jest mem?
Ten artykuł ma za zadanie omówić zasadnicze pojęcia związane z marketingiem sieciowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?
marketing
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
To po prostu rodzaj informacji, która może przybierać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko słowa (co to jest mem). Ważne jest, aby był on popularny w Internecie oraz, żeby internauci pragnęli go sobie przekazywać i udostępniać. Memy są wykorzystywane również w reklamie. Pomyśl sobie, iż uda ci się wymyślić przekaz, jaki nieodpłatnie będzie rozprowadzony w sieci. Brzmi kusząco? Żeby to osiągnąć, oprócz kreatywności, poczucia humoru trzeba utrafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zdziałać? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. segmentacja. To podział na grupy konsumentów, którzy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może skomplikowanie, ale nawet prowadząc mały punkt usług po jakimś okresie zorientujesz się, iż twoi klienci to głównie na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, lecz dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Z pewnością słyszałeś także o potencji, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Sukcesem są tutaj słowa kluczowe, jakie pisane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, w celu wyszukania konkretnych wiadomości, produktów lub usług.Te frazy powinno się umieszczać na swojej witrynie, w artykułach na blogu, by wywołać konieczny ruch w Internecie. Ale tutaj uwaga - złe dobieranie słów kluczowych oznacza stratę naszego zaangażowania i brak właściwych rezultatów. Skąd zatem wiedzieć, które słowa powinny być używane?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych - nieodpłatne narzędzie od Google. By dostać do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; planer sw kluczowych) pokaże nam się wyszukiwarka, w którą piszemy słowo interesujące nas z uwagi na prowadzoną działalność, a dostaniemy podpowiedzi haseł pasujących. Później możemy zweryfikować jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Chociaż z początku może ci się
wydawać, że jest to bardzo skomplikowane. Trzeba jednak uwierzyć, że jest to narzędzie, którego używania możesz się nauczyć.

Tags: działalność, wyszukiwarka, obrazek