Katowice czyli stolica Górnego Śląska rozwijają się niezwykle błyskawicznie. Co warto zobaczyć w Katowicach?

Posted on 08/09/2017 12:01pm

Najważniejsze miasto na Górnym Śląsku może zaskoczyć swoim urozmaiceniem. Z jednej strony – nowatorskie centrum, w jakim wyrastają szybko nowoczesne biurowce. Z drugiej strony nie brak w tym mieście zabytkowych kamienic a także osiedli robotniczych, w tym takich perełek, jakimi są na pewno Nikiszowiec oraz Giszowiec.

kobieta na zakupach
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Mimo nowoczesnego charakteru miasta, obok współczesnych budowli, można tu znaleźć ciekawe zabytki, jak gmach Teatru Śląskiego czy wielką bryłę katedry wzniesionej w okresie międzywojennym. Symbol Katowic, można ujrzeć już przy wjeździe do miasta. To słynny „Spodek” – imponująca i zaskakująca swą formą hala widowiskowo – sportowa, szczególnie poznana z organizacji licznych imprez. To też Superjednostka – ogromny budynek, który usadowił się tuż koło Spodka.Nie brakuje i w Katowicach bardziej wiekowych budowli, a w samym centrum zaskakują swym urokiem liczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Istnieją też pomniki, przy czym tym najcenniejszym jest Pomnik Powstańców Śląskich. Na miłośników historii oraz sztuki też czeka w tym mieście wiele atrakcji. Tu ma swą siedzibę Muzeum Śląskie, z którym sąsiaduje Biuro Wystaw Artystycznych, i stawia już na promocję sztuki współczesnej. Nowością jest również galeria stworzona na rondzie, jeszcze parę lat temu znanym z korków, aktualnie słusznie nazywanym Rondem Sztuki.

W aktualnej panoramie miasta będą dominować jednakowoż wysokie biurowce, które często zachwycają swymi formami. Nic więc dziwnego – nowoczesne oblicze Katowic jest rezultatem zainteresowania nim ze strony wielu firm, które chcą w centrum Katowic posiadać swoje centrale. W efekcie biznes w Katowicach będzie się rozwijał coraz lepiej, a samo miasto zwabia firmy nie tylko z naszego podwórka, ale i z zagranicy. Coraz większa jest ilość również w Katowicach nowoczesnych centrów handlowych, więc zakupy w Katowicach robione są przez mieszkańców całego województwa. Dużo osób przyjeżdża tutaj aby kupić produkty takie jak te: link do produktu

sklep komputerowy
Author: Microsiervos Geek Crew
Source: http://www.flickr.com
Wielka ilość tu marketów spożywczych, ale też budowlanych oraz elektronicznych. Miasto rozwija się bardzo szybko, w najbliższych latach ten trend będzie na pewno jeszcze bardziej wzrostowy. Górny Śląsk to faktycznie region o wielkim potencjale, a Katowice jako najważniejszy ośrodek miejski pełni znaczącą rolę. Warto tu się pojawić i wpaść na zakupy takich produktów - gra komputerowa.

Tags: imprezy, biurowce, galeria, zakupy, budowle