Każdy posiada jakieś hobby - są osoby, dla których robienie zdjęć to pasja największa na świecie

Posted on 17/01/2018 12:24pm

Miłość do fotografii z reguły pojawia się jeszcze w okresie dzieciństwa. Osesek otrzymuje od taty jego ukochany aparat. I zaczyna robić własne zdjęcia.


Zabawa przekształca się w pasję na dobre i na złe.


obiektywów
Author: Blogging Dagger
Source: http://www.flickr.com
Robienie zdjęć dla niektórych fanów może na stałe stać się hobby, a u pozostałych przekształcić może się nawet w sposób na zarabiania. Fotografowie często twierdzą, że ą zadowoleni z połączenia pasji i pracy. Jednak, i jedni i drudzy nigdy nie poprzestają na kupna tylko jednego aparatu. Z reguły zaczynają swoją "podróż" z łatwym aparatem, który da się ustawić w kilka sekund. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po kilku latach i po nabraniu doświadczenia zmieniają aparat na bardziej specjalistyczny. Najczęściej na ten, do którego da się dokupować obiektywy. Jest ich wiele i są one stosunkowo kosztowne. Mamy możliwość zamówić obiektyw do pstrykania zdjęć ludziom czy do wyłapywania niezwykle oddalonych przedmiotów - przykładowo jelenia, gdzieś na łące albo księżyca w pełni. Niejeden fotograf otwarcie przyzna się, że obiektywów nigdy za wiele. Jedyny problem, jaki może z tego wyniknąć jest taki, że torba z obiektywami jest ciężka i zazwyczaj zajmuje pół bagażu, kiedy dokądś wyjeżdżamy.


Małżonki fotografów muszą uzbroić się w cierpliwość na każdym wypadzie na wczasy, ponieważ ich perfekcjonista na pewno będzie robił jedno zdjęcie przez kwadrans. Na początku będzie zakładał obiektyw, później ustawiał statyw i jeszcze pod koniec dobierze najlepszy filtr. Za to zdjęcie będzie rewelacyjne.

Tags: zdjęcia, fotografie, pracy, kupić