Jeżeli chcemy mieć wytrzymały telefon, to powinniśmy sprawdzić, jaki ma certyfikat

Posted on 12/11/2019 7:22am

Jeśli pracujemy w bardzo trudnych warunkach lub np. kochamy ekstremalne sporty, to doskonałym rozwiązaniem może być kupienie pancernego telefonu.
telefon ip67
Author: Samsung
Source: Samsung


W takim wypadku istotną kwestią będzie certyfikat.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy upewnić się, że nasz telefon jest wodoodporny, to musi on mieć odpowiedni certyfikat. Należy mieć w pamięci, iż telefon IP67 to aparat, który możemy tylko na chwilę zanurzyć w wodzie. Oznaczenia IP nadawane są przez profesjonalną komisję międzynarodową, więc te numery są niezwykle istotne. Jeżeli kupimy telefon IP67 i wpadnie on nam do wody na dłużej, to może zostać uszkodzony. Jeżeli więc jesteśmy przykładowo na placu budowy, gdzie jest mnóstwo brudu i aparat z oznaczeniem IP67 wpadnie do kałuży, to nie powinno stać się z nim nic złego.


Jeżeli jednak pragniemy posiadać urządzenie całkowicie uodpornione na długie zanurzenie w wodzie, to musimy zakupić telefon IP68. By odnaleźć dobrą propozycję, warto zajrzeć do sieci. Starczy uruchomić wyszukiwarkę i wstukać odpowiednie hasło, by uzyskać wiele użytecznych wyników z adresami stron salonów online. Jeżeli już zdecydujemy czy chcemy posiadać telefon IP68 czy IP67, to z pewnością znajdziemy spory wybór.
Wytrzymałe telefony są niezmiernie powszechne, szczególnie wśród ludzi, którym niezbędne są funkcjonalne i porządne urządzenia, potrafiące wytrzymać wyjątkowo ekstremalne warunki.


Warto przejrzeć oferty paru sklepów. Możliwe, że uda nam się znaleźć ciekawe okazje oraz sporo zaoszczędzimy.

Tags: hasło, aparaty, zakup