Jeżeli chcemy, by nasz komputer urzekał jakością obrazu, musimy wybrać sprawdzoną kartę graficzną

Posted on 22/06/2018 1:41am

Trudno sobie wyobrazić użytkowanie współczesnych komputerów bez właściwej karty graficznej. Co praWDa nasz "pecet" mógłby działać także z jej gorszym ekwiwalentem, ale wówczas my stracilibyśmy wiele wspaniałych wrażeń wzrokowych.


W ciągu ostatnich dwóch dekad dokonał się tak ogromny postęp w dziedzinie grafiki komputerowej, że obrazy z gier wyglądają niemal jak sceny z filmów czy seriali. Jednak by móc zachwycać się tymi zdobyczami musimy posiadać naprawdę dobry sprzęt, a karta graficzna jest sprawą fundamentalną.
Wśród wielu różnych marek kart graficznych wielką popularnością graczy cieszą się wyroby amerykańskiej firmy AMD. Na pewno każdy z nas spotkał się z nazwą Radeon. Tym mianem określane są procesory graficzne (z angielskiego Graphics Processing Unit), czyli główne jednostki obliczeniowe kart graficznych. Produkty z logo Radeon stanowią liczącą się część rynku od niemal dwudziestu lat, a sama firma skutecznie walczy z konkurencją, wypuszczając do sprzedaży coraz bardziej nowoczesne modele. Do grupy wyjątkowo popularnych produktów AMD należy między innymi produkty z rodziny Radeon HD, czyli Radeon HD 4850 lub Radeon HD 5470, więcej produktów radeon - .


radeon hd 4850


Wielką karierę zrobiła także karta Radeon 8670M.


Pomimo że seria produktów AMD oznaczonych czterocyfrową liczbą z ósemką z przodu nie należy już do najnowszych, Radeon 8670M stale zalicza się do ulubionych modeli użytkowników i producentów notebooków, jeżeli interesujesz się kartami graficznymi - zobacz więcej. Nic dziwnego. Model ten ma przyjazną cenę i pozwali nam na zagranie w znane i popularne tytuły.

Tags: WD, firmy, sprzedaż