Jakiego rodzaju zyski mogłyby wypływać z użycia kamer termowizyjnych typu FLIR?

Posted on 15/04/2022 7:25am

Każdy wie, że najlepsza jakość powinna czasami dużo kosztować. Nie inaczej ta kwestia prezentuje się w przypadku profesjonalnych kamer termowizyjnych, przy pomocy których można by na przykład wyszukiwać w nocy różne zaginione osoby lub przedmioty.
Jeżeli ponadto zainstaluje się wspomnianą kamerę na takim sprzęcie jak dron, to napraWDę taki system stoiska wystawiennicze może ocalić niejedno ludzkie życie. A na to już żadnej stawki nie ma.


rzut 3D
Author: LK&Projekt
Source: www.dom-jednorodzinny.pl


Termowizja staje się instrumentem jeszcze bardziej codziennym w systemach monitorowania. Twierdzi się, że aby podążać z duchem czasu, należałoby stale powiększać oraz uaktualniać swoją wiedzę w temacie najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wiedza oraz dane na temat innowacyjnych technik w branży, zezwalają zaproponować ostatniemu klientowi doskonałą ofertę. Wynikiem takich przedsięwzięć jest między innymi kamera termowizyjna FLIR do zastosowań specjalistycznych. Maksymalizują one użycie każdego piksela w jakimkolwiek urządzeniu termowizyjnym. Przyrządy proponują jakość wykrywacza na poziomie od 80x60 - 1024x768 pikseli, a ponadto są wyposażone w teleobiektywy z germanu, jakie zapewniają wyraźny, szczegółowy obraz i większą precyzję pomiarów.


Zastosowane w tego typu kamerach technologie, pozwalają wykryć najmniejsze nawet detale i wskazać zawierającą wszystkie detale lokalizację zaistnienia przyczyny problemu, ułatwiając kompletne zadanie.
Problemu, ponieważ takie kamery mogą służyć również do lokalizacji w najwyższym stopniu zagrożonych punktów podczas palącego się akurat pożaru. Należałoby jednak wspomnieć, że jakość powinna wiele kosztować - tego typu kamery nie są tanie.

Tags: WD, kamera, monitor, obiektyw, technologie