Jakiego oprogramowania codziennie używa kierownictwo ponad 600 sieci handlowych?

Posted on 03/07/2021 8:55am

Czy zastanawiałaś się w przeszłości, w jaki sposób funkcjonują ogromne sieci zajmujące się handlem? Wielokrotnie są one zbudowane z dziesiątek jeśli nie setek różnorodnych sklepów, w jakich ponadto często powinien być bardzo podobny asortyment.
Aby móc nad tym wszystkim zapanować, konieczne będzie perfekcyjne oprogramowanie.


Tego typu, w którym możliwe byłoby zdefiniowanie wszystkich punktów sprzedaży, poszczególnych dystrybutorów, poszczególne stacje rozładunkowe i wszystkie pozostałe elementy mozaiki określanej jako sieć - światłowód bielsko biała powiązań. Takie oprogramowanie - (kontrola dostępu) istnieje i nazywa się Elektroniczna Wymiana Danych. Tego typu program oferowany jest także pod nazwą EDI, zatem z języka angielskiego Electronic Data Interchange a został stworzony przez pewną krakowską spółkę, jaka została założona jeszcze na początku lat 90-tych.


ekspert
Author: Asus
Source: Asus


Mówiąc krótko, wymienione oprogramowanie umożliwia szybką oraz bezpieczną komunikację elektroniczną wymianę informacji w tzw. łańcuchu dostaw. Dzięki temu kierownicy poszczególnych filii mogliby m.in. złożyć w centrali zamówienia na brakujące Produkty czy też precyzyjnie lokalizować pojazdy pojedynczych dostawców. ProgRAM jest zgodny ze standardem GS1, producent gwarantuje Sernice Desk w aż dziesięciu językach. Warto też dodać, że opisywana platforma ma już ponad 100 tys. użytkowników w przeszło 40 państwach.
W wymienionym rozwiązaniu programistycznym stosuje się m.in. tak zwany Globalny Numer Lokalizacyjny, czyli oznaczenie zezwalające na jednoznaczną i unikalną identyfikację danej lokacji.

Tags: oprogramowanie, Produkty, RAM, rozwiązanie, towary