Jakie zalety ma automatyzacja testowania aplikacji na urządzenia mobilne? W jakim celu robi się tego typu testy?

Posted on 29/08/2018 3:18pm

Pojawiające się na rynku nowsze aplikacje mobilne, muszą zostać odpowiednio sprawdzone. Tym bardziej, kiedy ilość aplikacji jest tak spora, trzeba zadbać o to aby były one na wysokim poziomie, ażeby były konkurencją dla już istniejących.


[
Dużo bilbordów
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com
W takim celu też ma miejsce testowanie aplikacji ios. Sprawdzić należy czy dana aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co aktualnie znajduje się na rynku. Podczas testów sprawdza się również jej użyteczność oraz logiczne podejście. Dziś rynek jest bardzo wymagający, więc osoby tworzące aplikacje powinny uwzględnić sporo koniecznych wymogów. Aplikacje powinny funkcjonować na dużej ilości platform oraz systemów operacyjnych. Poza tym dobrze aby dostosowywały się do różnych wielkości wyświetlaczy. Z tego względu też testy tego typu aplikacji są czymś niezbędnym, aby mieć pewność, że wypuszcza się na rynek artykuł wysokiej jakości oraz spełniający wiele oczekiwań.


Sprawę z pewnością ułatwia automatyzacja testów aplikacji mobilnych - zobacz więcej. Z ich pomocą można testować cały czas, ponieważ nie trzeba brać zwracać uwagi na dyspozycyjność pracowników. Poza tym taki proces jest niesamowicie usprawniony, bo wszystko jest robione szybciej i w sposób dokładniejszy. Aplikacje sprawdzone w taki sposób to pewność, iż spodobają się one osobom korzystającym z nich.


Dobrze jest powiedzieć również o kosztach takich testów, które w kontekście zautomatyzowanego testowania są o wiele mniejsze. Dlatego też już większa ilość przedsiębiorstw podejmuje decyzję i zautomatyzowaniu pracy w zakresie testowania swoich produktów.

Tags: wagi, koszt, typ