Jakie rodzaje młynków do kawy mogą spowodować, że napój okaże się gorzki?

Posted on 17/01/2018 12:25pm

Każdy smakosz kawy wie, że jedynie dopiero co palona i przed momentem zmielona kawa smakuje tak, jak powinna. A walory te różnią ją znacząco od takiej, jaką można kupić w każdym sklepie.


Dlatego też tego typu osoba posiada w swojej kuchni m.in. dobry ekspres do kawy.


Poza tym konieczny jest także dobry młynek do kawy Wyłącznie taki komplet zapewni pełną zapachu radość ze spożycia takiego napoju. Tutaj jednak można wybierać spomiędzy kilku ich rodzajów. Są zatem młynki ręczne i automatyczne, żarnowe i udarowe. Są także ekspresy kolbowe, które mają wbudowany młynek do kawy, który mieli ziarna przed parzeniem kawy. Takie wbudowane młynki, podobnie jak odmiany oddzielne, mogłyby być udarowe albo żarnowe. Taki natomiast mógłby być ceRAMiczny albo stalowy. Przed zakupem automatycznego ekspresu do kawy dobrze jest zwrócić uwagę na to, który rodzaj młynka jest tam zamontowany. Mniej kosztowne wersje będą posiadały młynek udarowy, natomiast droższe o około 200-300 złotych - żarnowy.
biuro
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com


Młynki udarowe działają podobnie jak młynki typowe. Mają one dwa obracające się nożyki, które mielą ziarenka. Im dłużej trwa ta czynność, tym powstaje drobniejszy proszek. Niestety wzrasta też wtedy jego temperatura, co natomiast powoduje, że kawa jest bardziej gorzka. Młynki żarnowe natomiast przynoszą na myśl trochę swoją zasadą działania żarna wykorzystywane w rolnictwie. Żarna obecne w młynku rozgniatają ziarenka kawy, przez co te nie tracą swych walorów smakowych.


Regulowanie poziomu zmielenia polega na odsuwaniu lub przybliżaniu żarna. Dzięki temu reguluje się przestrzeń dostępną dla fragmentów zmielonych ziarenek.

Tags: kawa, stal, RAM