Jaką pralkę kupić? Wyselekcjonuj najlepszą!

Posted on 17/01/2018 12:34pm

Zastanawiasz się, którą pralkę wybrać? Na początek powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: w którym miejscu ją ustawisz (np. w kuchni czy też w łazience)?


Od tego uzależniony będzie sposób ładowania jak też możliwość zabudowy.
Biznes
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


Pralki wolnostojące to największa grupa pralek o rozmaitych funkcjonalnościach. Sprawdzą się zarówno w małych, jak i bardziej obszernych pomieszczeniach. Jeśli rozmyślasz o kupnie pralki do zabudowy (przykładowo w ciągu szafek), uplanuj na nią miejsce podczas projektowania kuchni ewentualnie łazienki. Pamiętaj, że w przypadku modeli do zabudowy możesz wybierać tylko urządzenia pakowane od przodu. Urządzenia ładowane od góry wymagają wolnej przestrzeni na swobodne otworzenie klapy. Nim zadecydujesz, jaką pralkę nabyć, dokładnie wymierz miejsce, w jakim planujesz ją ustawić. Miej na względzie, że pralka nie będzie stać bezpośrednio przy ścianie, dlatego że ma przyłącze wody zwykle o długości 6 cm.


Pralka jest to jedno z głośniejszych sprzętów w domku. Może pracować, emitując raban na poziomie 46-77 decybeli. O poziomie hałasu poinformuje Cię etykietka energetyczna przyrządu. Jeżeli masz w domu małe dziecko albo wstawiasz pranie nocą i nie chcesz budzić mieszkańców ani sąsiadów, nabądź pralkę o jak najmniejszym poziomie hałasu. Na pewno sprawdź dostępność części zamiennych. Jeżeli chodzi o pralkę Bosch części osiągalne są prawie w każdym dużym mieście.
Jeżeli nie ma masz w mieszkaniu warunków do wysychania prania lub pierzesz bardzo często, pomyśl o nabyciu pralko-suszarki. Owo narzędzie pozwala nie jedynie prać, lecz również suszyć ciuchy. Swoim wyglądem przypomina tradycyjne pralki pakowane od frontu.

Tags: projekt, wygląd, czas, zakup, części