Jaka folia dla twojego smartphona będzie dobra?

Posted on 04/12/2020 5:01pm

Mówi się, że tak naprawdę każda folia jest inna. Czy to fakt? Oto popularne typy folii na ekran.


Takie akcesoria na komórkę, typu folia są w istocie konieczne. Jeżeli ciągle nosisz swój smartphone w kieszeni, jego ekran narażony jest na uszkodzenia i rysy.
akcesoria na komórkę
Author: Microsoft
Source: Microsoft
Żeby temu zapobiec, wypadałoby zakupić taki akcesoria jak folia na telefon czy etui . Mitem jest, że folia może zniszczyć wyświetlacz, obniża reakcje na dotykanie oraz psuje wrażenia wzrokowe. W rzeczywistości folia jest w stanie uchronić twojego smartphona przed dużą ilością źle wyglądających rys – to one niszczą jego design.


Obecnie do kupienia są dwa rodzaje folii – wersja tradycyjna z klejem na bazie akrylu i z silikonu. Jeżeli chodzi o folie posiadające klej akrylowy, to są one znane od kilku lat i mają grono swoich wielbicieli (szeroki wybór case ZTE Blade L5) . Takie akcesoria na komórkę jak wykonana z akrylu folia stopniowo znikają z rynku. Jeśli już znajdziemy tego typu folię, będzie ona bardziej nowoczesna i dostosowana do obecnych urządzeń.


Salon, BB Magnolia Apartments
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments


Obecnie bardziej spotykana jest folia na telefon, jaką czasami określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia silikonowa – a to właśnie silikon pełni funkcję kleju. Folie pozbawione kleju to takie, które nie posiadają go, jednak silnie przylegają do wyświetlacza – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com


Jakie korzyści posiada folia na telefon? Jeżeli jest odpowiednio przyklejona (nie widać pęcherzyków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Chociaż jest doklejona do wyświetlacza, to nie pomniejsza jego wrażliwości na dotyk i nie ma wpływu na jego praktyczność. Jeżeli folia ma już parę lat i jest mocno zarysowana, trzeba tylko wymienić ją na drugą. Folię można potraktować jako ciągłe zabezpieczenie wyświetlacza lub inwerter growatt tymczasowe rozwiązanie – w obu funkcjach sprawdza się doskonale.


Wadą jest fakt, że czasami folię trudno nakleić, trzeba dużej dokładności, cierpliwości i zwinnych palców.


Chociaż producenci smartphonów dokładają starań, by ich produkty były bardziej odporne, to opłaca się zakupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego telefonu będzie zabezpieczony i nie zarysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.

Tags: gadżet, rzeczy, rozwiązanie