Jak zakupić mieszkanie - informator

Posted on 17/01/2018 12:32pm

Nabycie domku to często życiowa decyzja, która wymaga dogłębnego przemyślenia oraz rozważenia wielu różnorodnych aspektów: od wyboru lokalizacji, poprzez sposób opłacania zakupu, aż po decyzję o wykończeniu kwatery.


Nim dojdzie do wyboru położenia wymarzonego mieszkania, warto zastanowić się, w którym miejscu w ogóle poszukiwać swojego lokum.


meble
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
urządzenie elektryczne
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com


akumulator
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Do wyboru jest rynek pierwotny jak też wtórny. W pierwszym wypadku do dyspozycji są nowiusieńkie mieszkania, co już stanowi ich wielką zaletę – możemy je swobodnie aranżować a także dostosowywać do osobistych potrzeb, selekcjonować najwygodniejszy układ pomieszczeń, liczbę pokoi, piętro, a nawet to, na którą stronę świata będą wychodziły okna. Nie bez znaczenia są także współczesne rozwiązania oraz technologie w budownictwie, które stosuje się w nowych kwaterach, wyższa termoizolacja, a wręcz możliwość zakupu wespół z kwaterą miejsca postojowego. Do tego klient otrzymuje jeszcze gwarancję, jakiej brak w przypadku mieszkań z wtórnego rynku. Używane mieszkania są z kolei nieco tańsze, jednak za to trzeba często dużo zainwestować w ich remont. Ponadto technologia, która była stosowana do ich budowy, współcześnie okazuje się przestarzała, a częstokroć konieczne staje się również ocieplanie domu.


Nim konkretny lokal zostanie wyselekcjonowany, warto szczegółowo przeanalizować własne wymogi a także oczekiwania, a także styl życia. Poniektóre osoby preferują prestiżowe dzielnice, najlepiej położone jak najbliżej śródmieścia, pozostałe preferują lokalizacje daleko od centrum, poszukując przede wszystkim spokoju i ucieczki od huku miejskiego.


Kiedy dojdzie już do wyboru konkretnej lokalizacji jak też powiązanej z nią inwestycji, następnym krokiem musi być ocena wiarygodności dewelopera. Idzie przecież nie tylko o bezpieczeństwo pieniędzy, ale też o sprawność a także jakość realizacji inwestycji. Przetestowaną firmą jest na przykład Archicom Wrocław.

Tags: WD, rynek, świat, firm, technologie