Jak zabezpieczyć smartfona?

Posted on 10/11/2019 7:28am

Smartfony w przeciągu minionej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Jeszcze nie dawno służyły przede wszystkim do dzwonienia jak też pisania wiadomości tekstowych.


Współcześnie telefony stały się smartfonami i są w rzeczywistości minikomputerami mieszczącymi się w kieszeni spodni czy torebki.


szkło na telefon
Author: Medas-Media
Source: Medas-Media


I tak, jak normalne komputery, mieszczą bezmiar danych, jakie należy chronić przed wyciekiem wejdź tutaj kradzieżą. Zdarza się, iż nasz telefon zostaje skradziony lub zgubiony. Razem z nim giną wszystkie informacje. Mogą to być zdjęcia z wyprawy, filmy z koncertu, dokumenty, loginy jak też hasła do kont bankowych. Dlatego ostrożność nakazuje, by systematycznie wykonywać kopię zapasową informacji znajdujących się na telefonie. Możemy to zrobić za pośrednictwem aplikacji albo też z pomocą narzędzi oferowanych przez wytwórcę przyrządu. Backup możesz zapisać na dysku laptopa czy też na pamięci przenośnej, możesz również przechowywać go w tak zwanej chmurze.


Telebim reklamowy led
Author: FlexVision.pl
Source: FlexVision.pl


Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Author: Samsung
Source: Samsung
Utrata smartfona potrafi być dotkliwa. Nie idzie jedynie o stracone pieniądze, lecz także znajdujące się na urządzeniu dane. Jeżeli więc przez przypadek stracicie swój smartfon, czy to w teatrze, czy na pikniku albo w pubie, albo co gorsza, ktoś wam go ukradnie - nie panikujcie. Dzięki specjalnym narzędziom do namierzania smartfona jeszcze nie wszystko utracone. Z pomocą dedykowanych oprogramowań możecie namierzyć stracony telefon poprzez geolokalizację.


Można także w sposób zdalny zablokować telefon i napisać na nim SMS dla znalazcy. Jak widzicie, jest mnóstwo sposobów na odzyskanie zguby czy też utarcie nosa rabusiowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz smartfon ochronić może szkło na telefon.

Tags: laptop, film, telefony, kurs, informacje