Jak stać się programistą

Posted on 16/10/2020 8:13am

Ażeby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zostać świetnym informatykiem, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, co to za jeden - ów komputerowiec?


To człowiek dla jakiego pojęcia takie jak na przykład konfigurator PC nie stanowią żadnej tajemnicy.


Student chcący znaleźć pracę i karierę w tym, co zazwyczaj nazywa się specjalizacją IT, stoi przed skomplikowanym zadaniem nie tylko stąd, iż musi nauczyć się niełatwych rzeczy, lecz przede wszystkim dlatego, że wyzwaniem będzie sprostać niejasnym, bezładnym, sprzecznym wewnętrznie oczekiwaniom przemysłu IT. Dlatego ażeby sobie z tym poradzić, trzeba posiadać nie wyłącznie wiedzę fachową, którą - z reguły - daje uczelnia, lecz również orientować się, czym tak naprawdę są projekty IT, w jakich przyjdzie nam pracować.


Rugged USB 3.0 marki LaCie
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Tylko ten, kto pragnie być naukowcem lub inwerter growatt wynalazcą, pisać kompilatory, tworzyć nowe języki - niech stara się być programistą. To możesz świetnie zrealizować na informatyce na filiach matematyki. Pozostali niech postarają się zostać specjalistami IT, na jakich jest niemałe zapotrzebowanie. Co muszą potrafić specjaliści IT? Tak faktycznie konieczne są im dwa rodzaje umiejętności: te czysto techniczne a także szersze, obejmujące jak najogromniejszy obszar inżynierii oprogramowania. Z punktu widzenia wymogów przemysłu IT, to są różne rodzaje wiedzy, inne umiejętności, tak jak w budowlance konieczni są architekci, inżynierowie rozmaitych kategorii, robotnicy i technicy.
Niestety, w dalszym ciągu wiele kierunków studiów nadto koncentruje się na szczegółach technicznych. Aby na to zaradzić, powinniśmy inżynierię oprogramowania poznawać na własną rękę, studiach podyplomowych.

Tags: program, stal, systemy