Jak sprawdza się dron w akcjach ratowniczych? Co powoduje, że urządzenie to jest przydatne?

Posted on 08/02/2020 7:47am

Drony to dzisiaj urządzenia, jakie są już na porządku dziennym spotykane. Stale słyszymy o jakimś ciekawym zastosowaniu tego sprzętu, który jest bardzo przydatny w najróżniejszych sytuacjach. Równie dobrze może służyć do ratowania zaginionych ludzi.
poszukiwanie osób
Author: Sony
Source: Sony


W jaki sposób to możliwe?


Dron (świetne drony – Warszawa i okolice) jest urządzeniem bardzo mobilnym, może dolecieć bardzo szybko w miejsca, jakie dla człowieka są ciężko dostępne. To jego ogromna zaleta, jaka sprawia, że poszukiwanie osób zaginionych staje się łatwiejsze. Dron może z wysokości sfilmować całkiem spory teren w bardzo krótkim czasie. Tego typu małe, bezzałogowe stateczki są w stanie zdziałać bardzo dużo. Coraz bardziej udoskonala się sprzęt, który na takim urządzeniu się montuje właśnie po to, by był bardziej pomocny w trudniejszych warunkach. Dużym ograniczeniem może być prowadzenie akcji nocą. Natomiast już częściej tego typu urządzenia wyposaża się w kamery termowizyjne, jakie odczytują temperaturę konkretnego obiektu. W ten sposób możemy odszukać człowieka, jaki będzie widzialny w odpowiednich kolorach na kamerze dlatego, że jego temperatura organizmu jest większa od otoczenia. Odznacza się on innym kolorem aniżeli otoczenie.


Możliwość wykonania zdjęcia z powietrza to także bardzo przydatna sprawa. Można zrobić zdjęcie terenu i rozplanować w całości akcję ratowniczą. W taki sposób, aby jak najsprawniej dotrzeć do poszkodowanej osoby. Przykładowo akcje w górach są czasem na tyle trudne, że dotarcie do poszkodowanej osoby jest bardzo ciężkie.
Dlatego właśnie dobry plan działania i znajomość terenu to kwestie bardzo pomocne. Jak widzimy dron to urządzenie wprost idealne to tego, ażeby w takich akcjach uczestniczyć.

Tags: WD, film, rzeczy, czas, Dron