Jak rozliczyć zaznania podatkowe w sieci?

Posted on 13/11/2020 9:04am

Koniec lutego to moment, kiedy podatnicy otrzymują dokumenty konieczne do uzupełnienia PIT-u. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów na składanie tego rodzaju zeznania jest rozliczenie przez internet. Nie musimy posiadać podpisu elektronicznego, toteż z takiej sposobności może skorzystać każdy zainteresowany. W jaki sposób powinniśmy to zrobić?
podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Oczywiście powinniśmy wiedzieć, że mamy dwie drogi do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny formularz, który otrzymamy na witrynie Urzędu Skarbowego, drugą natomiast jest specjalny program, który należy ściągnąć i zainstalować na swoim komputerze. Aplikacja zadziała pod każdym systemem i pozwala na natychmiastowe wysłanie dokumentów, z tego względu nie będziemy musieli chodzić do Urzędu Skarbowego.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź szkoła podstawowa wawer teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej też będzie równie ciekawe.

Nim zaczniemy uzupełniać wniosek pit online 2014 (więcej dowiesz się tu), będą nam jeszcze niezbędne dokumenty - m.in. dowód osobisty a także druk PIT. Powinniśmy się też zorientować czy posiadamy program Adobe Acrobat Reader i – jeśli decydujemy się na e-deklarację udostępnioną na stronie – wtyczkę Flash Player.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie interesujące informacje ma nasza autorska strona internetowa. Jej temat z pewnością niezwykle Cię zainteresuje.

Jeżeli nie, wgranie tychże dodatków nie powinno przysporzyć żadnych trudności, albowiem jest proste i szybkie.
Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
O czym należy pamiętać uzupełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku uzupełniania papierowych dokumentów, musimy wpisać stosowną datę. Pamiętajmy, że rozliczamy ubiegły rok, zatem nie wpisujmy obecnego. Po drugie, należy precyzyjnie wpisać wszystkie kwoty, aby aplikacja mogła obliczyć należny podatek. Nie musimy obawiać się błędów, które moglibyśmy popełnić samodzielnie – wykonywanie rachunków pozostawiamy komputerowi. Oprócz tego 1 % podatku możemy przekazać konkretnej fundacji. Jeżeli mamy ulubioną instytucję, po prostu wpisujemy jej numer KRS. Co poza tym? Oczywiście nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisie się. Zwykle bez podpisu formularz nie jest ważny – tu nie musimy się martwić, iż coś wykonamy źle, gdyż zawsze otrzymujemy potwierdzenie poprawnego wykonania operacji i wiele wniosków można wysłać i bez podpisu.Na koniec wystarczy tylko przesłać formularz, rzecz jasna drogą elektroniczną (rozliczenie pit za 2014). Potwierdzenie w formie nr referencyjnego zaświadcza o złożeniu PIT-u, zaś urzędowe poświadczenie odbioru odbieramy dopiero po jego weryfikacji. Dobrze jest je wydrukować, ponieważ może być przydatne w przyszłości.Tags: program, dokumenty, podatek, pit online 2014