Jakim sposobem należycie zadbać o swój samochód, czyli kilka słów o pielęgnacji czterech kółek

Posted on 12/07/2018 12:49am

Właścicieli aut można podzielić na 2 grupy. Do pierwszej z nich zaliczają się pedanci, którzy bywają na myjni parę razy w tygodniu. Drugą kategorię stanowią osoby, jakie nie przywiązujążadnejuwagi do czystości auta. Najlepiej wypracować tak zwany złoty środek. Można, a nawet trzeba dbać o samochód. Nie wpadajmy jednak w przesadę, ponieważ – jak wiadomo - „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.


biały samochód
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób wyczyścić samochód, by go nie porysować? W pierwszym rzędzie odpadną myjnie automatyczna, bo są mało skuteczne. Nie dość, że nie są w stanie doczyścić najbardziej brudnych elementów samochodu, to dodatkowo jest spore prawdopodobieństwo, iż odrobinki piasku zarysują lakier. Ciekawą alternatywą jest w tym przypadku myjnia (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_stalowe_techkar/weze_stalowe_35m_techkar,2,3625) ręczna. Pamiętajmy o tym, że i w tym przypadku powinniśmy przemyśleć wszystkie plusy oraz minusy. Myjnia - https://www.sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/czesci-zamienne,2,3527 - ręczna, zwłaszcza, kiedy mamy starsze auto, może negatywnie wpływać na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym wypadku rezultatem może stać się odpryskiwanie lakieru. Z powyższych powodów dużo ludzi wybiera własnoręczne mycie auta. Z pomocą dobrych środków chemicznych nasze auta będą wprost lśniące. Będziemy mieć także pewność, że nasze auta są w najlepszych rękach oraz nie spotka nas żadna nieoczekiwana niespodzianka - zobacz kosmetyki samochodowe to klucz do sukcesu. Podobnie sprawy się mają w wypadku ściereczek i innych szmatek. Mało kto wie, iż najlepiej do mycia samochodu stosować ściereczek z mikrofibry. Z jakiego powodu nie powinniśmy używać gąbki? Ponieważ gromadzi się na niej piasek, który może zarysować lakier. Na naszej liście zakupów powinny się znaleźć środki do czyszczenia aluminium. Są one bardzo istotne, gdy mamy aluminiowe felgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, iż felgi będą lśniły. Pamiętajmy o tym, iż kosmetyki samochodowe należy dobrać z głową. Na pewno przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski oraz powłoki zabezpieczające do lakieru. Ponadto należy zaopatrzyć się w porządne kosmetyki samochodowe do wnętrza samochodu. Mowa tu o pielęgnacji kokpitu a także innych elementów. Samo odkurzanie może okazać się niedostateczne. Jak często należy myć cztery kółka? Częstotliwość może różnić się w zależności od konkretnych pór roku. Jesienią a także zimą powinniśmy czyścić auta nieco częściej.


myjnia
Source: http://www.morguefile.com/
Plucha, deszcz oraz śnieg niekorzystnie wpływają na nasze samochody. Wiosną i latem sprawa jest o wiele bardziej łatwa. Mała ilość opadów atmosferycznych , cudowna auta i świetne warunki wpływają na to, że auta pozostają czyste dłużej. Dzięki temu auta możemy czyścić średnio raz na dwa tygodnie. Szczególnie, jeśli posiadamy auto w białym lub innym jasnym kolorze. Jeżeli nie będziemy dbać odpowiednio o jego czystość, wówczas w każdej chwili możemy się spodziewać dowcipu żartownisiów, jacy na zakurzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”

Tags: samochód, Auto, Lakier, maska