Jak kupić pralkę? Która najlepsza?

Posted on 17/01/2018 2:16pm

Wkraczając do sklepu w poszukiwaniu zwykłej pralki, jaka spełniać ma podstawowe funkcje, okazuje się, że nie jest to proste zadanie.


Wytwórcy oferują wiele modeli, jakie mogą się różnić między sobą wszystkim – zaczynając od sposobu ładowania, kończąc na niespotykanych albo tak zwanych „inteligentnych” funkcjach.
Powstają mnogie pytania tyczące się wyboru: która pralka nadaje się do łazienki? Jaka będzie lepsza? Która lepiej sprawdzi się przy licznej rodzinie, natomiast która w niewielkiej łazience? Przed wyprawą do sklepu, trzeba zastanowić się nad wyczekiwaniami a także naszymi potrzebami. Powinno się wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych cech pralek, które zaważą na komforcie użytkowania, a także samego rozlokowania sprzętu w mieszkaniu. Pojemność. Przy zakupie Gorenje pralki będzie to jeden z najważniejszych elementów, jaki przede wszystkim zależy od rozmiarów rodziny, a również wielkością miejsca w docelowym pomieszczeniu. W handlu dostępne są modele, których ładowność wynosi od 3 do wręcz 10 kg. Jeżeli pralka przeznaczona jest dla singla czy pary w niewielkim mieszkaniu, powinniśmy zainwestować w nieduże urządzenia o pojemności do 5 kg.


oceniamy strony internetowe
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com


Klasy energetyczne. Podobnie jak w pozostałych sprzętach AGD, wytwórcy zobligowani są do oznaczenia klasy efektywności energetycznej urządzenia, znajdującej się na specjalnej nalepce. Klasa informuje o jednoletnim zużyciu prądu wyrażonym w kW/h.
Klasyfikacja mieści 7 stopni, oznaczonych od literki A+++ (największa efektywność) do D (najmniejsza) jak też jest zależna od współczynnika efektywności energetycznej.Szukając ekonomicznej pralki, powinniśmy zwracać uwagę nie wyłącznie na klasę energetyczną, ale także zużycie wody w czasie jednego cyklu prania.

Tags: dostęp, sprzęt, zakup, sprzedaż, miejsca