Jak kultura ma wpływ na nasze pojmowanie nowych technologii? Jak to wpływa na nasze funkcjonowanie?

Posted on 23/01/2020 5:53pm

Gdziekolwiek nie udamy się w świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli konkretne sklepy, które są już w sumie w każdym kraju, tak samo zresztą restauracje. Tak działa globalizacja, i chociaż możemy tego nie preferować, to czasami jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, które znamy chociaż jesteśmy na drugim końcu świata. Mimo tego istnieją określone różnice, jakie powodują, że każde miejsce na ziemi jest trochę inne.
To zachowania kulturowe sprawiają, iż tak w sumie jest. Bez względu na to, czy jemy w tych samych miejscach, lub mamy podobne przyzwyczajenia, kiedy kupujemy w internecie, to jednakowoż każdy pochodzi z innej kultury, z innego kraju i rodziny. Mogą się więc określone zachowania powtarzać, ale kulturę ma się w sumie jedną i ona najbardziej wpływa na nasze zachowanie (czytaj o zachowaniach kulturowych). Przykładów możemy mnożyć, lecz najbardziej to widać, jak się różnorodnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych nowego typu, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, ale korzystamy z tego wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy wyglądają podobnie?
komputer
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, iż nie, gdyż z jednej strony każdy wie co to jest mem, lecz czy w każdym miejscu świata wygląda tak inaczej. Raczej nie, i tu właśnie widzimy, jak pewne wzorce kulturowe mają na nas wpływ, czasami są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardzo odmienne .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dlaczego-memy-sa-tak-wazne-w-marketingui, gdyż w jednym miejscu większa ilość osób wybiera komputery z Windowsem, w innym popularne są komputery Apple. Tak samo w niektórych miejscach darmowe systemy operacyjne są jednymi wartymi polecenia, w kolejnym trudno sobie wyobrazić, aby nie płacić za tego rodzaju system.


Każdy więc działa troszkę odmiennie, ale nikt do końca nie może stwierdzić, iż robi to niezależne, bez wpływu innych, gdyż zawsze wpływają na nas wspomniane we wcześniejszych fragmentach wzorce kulturowe. Dzięki nim jesteśmy przywiązani do określonych działań i czujemy się bardziej komfortowo, zdarza się jednakże, iż trochę jest nam zbyt ciasno w tego rodzaju gorsecie kulturowym . Zależnie od tego, w jakiego typu środowisku żyjemy może https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wybieramy-system-operacyjnyać trochę inaczej.

Tags: komputer, kultura, wzorce kulturowe